معاون رییس جمهور: در پایان مذاکرات هسته ای گروهی باید استغفار کنند

مجید انصاری,مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: به خواست خدا بعد از پیروزی مذاکرات هسته ای اگر پشت صحنه این جریانات و اتفاقات پخش شود ملت خواهند فهمید که چه ظلم هایی به سرداران دیپلماسی شده و گروهی باید استغفار کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری دوشنبه شب در همایش «روحانی تنها نیست» در بوشهر افزود: در عرصه دیپلماسی سردارانی به پشتیبانی مردم و حمایت رهبری به میدان فرستاده شده اند که از جنس سرداران دوران دفاع مقدس هستند؛ آنها در شرایط کنونی لبخند به لب، قوی و استوار با منطقی نیرومند از حقوق ملت دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه دلواپسان چه می گویند؟، اظهار کرد: به آنان که واقعا دلواپس هستند احترام می گذاریم و مردم ایران نیز فرق دلسوزی واقع بینانه یا بهانه جویی حسودانه را خوب می دانند.

انصاری تاکید کرد: اگر قرار بود در مذاکرات هسته ای سرداران دیپلماسی به منافع ملی و خطوط قرمز نظام پایبند نباشند مذاکرات 20 ماه به طول نمی انجامید.

وی گفت: وزیر خارجه ما حقوق آمریکا را بهتر از حقوقدانان آن کشور می داند و برخی مواقع در مصاف گروه هفت نفره ما 50 یا 150 نفر می آیند اما تا این لحظه مردان دیپلماسی ما منطق حقوقی ملت را بر منطق زور آنها مسلط کرده اند.

انصاری با بیان اینکه در مذاکرات ژنو پیروزی های زیادی به دست آمده است، افزود: اما چون هنوز مذاکرات به پایان نرسیده نمی توانیم نتایج حاصله را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه آیا باید رجز خوانی های گذشته را ادامه می دادیم و یا روند تحریم نفت در برابر غذا را می پذیرفتیم ؟، گفت: توقف تحریم ظالمانه و آزادسازی بخشی از دارایی های ملت یک پیروزی بزرگ است و استقرار منطق حقوقی و پذیرفتن حقوق هسته ای در توافق ژنو به آسانی به دست نیامده است.

انصاری یادآورشد: خواسته اکثریت قاطع مردم از همه رسانه ها، گروه ها، قوا و مجلس حمایت از تیم هسته ای است و این انتظار به حقی است اما متاسفانه برخی رسانه ها که از بیت المال اداره می شوند در آستانه پیروزی دولت، یک جنگ روانی علیه آن راه انداخته اند که این رقابت و برخورد اخلاقی نیست.

وی گفت: دولت تدبیر و امید یک فرد نیست؛ امروز اگر در این کشور افتخاری کسب شود به پای اسلام نوشته می شود چون دشمن درصدد القای ناتوانی حکومت دینی در عرصه جهانی است.

انصاری تصریح کرد: هر کاری که برای دفاع از ساحت اسلام، ولایت، خط امام و انقلاب شده است کسانی که مدعی و احیانا دلسوزند بدانند هیچ دفاعی از انقلاب و رهبری بهتر از اداره درست کشور نیست.

وی بیان کرد: اگر موفقیت در زمینه استفاده از منابع و ظرفیت های مختلف دریا، انرژی، نیروی انسانی و اشتغال، امید و سلامتی توسط دولت کسب شود، جوانان خواهند گفت درود بر اسلام، ایران و سلام بر رهبری که توانسته چنین تدبیری را در کلان داشته باشد اما اگر شاهد بیکاری روزافزون، فقر، فلاکت مردم و توسعه فساد و اعتیاد باشیم به چه چیزی می توانیم افتخار کنیم؟

انصاری با تاکید بر اینکه وجود چند میلیون نیازمند زیرپوشش سازمان های حمایتی در شان ملت ایران نیست، افزود: باید با همت مردم و تدبیر مسوولان و به کارگیری امکانات، جشن برچیده شدن این سازمانها و برچیده شدن فقر را بگیریم.

وی با بیان اینکه دولت در این 2 سال گام های اساسی در توسعه اشتغال برداشته که قدم های اولیه است، خاطرنشان کرد: انسان تعجب می کند از کسانی که تحریم را موهبت الهی می دانند در حالی که تحریم ظلم شیطانی است.

انصاری افزود: همانطور که سرداران دوران دفاع مقدس خرمشهر قهرمان را آزاد کردند امروز سرداران عرصه دیپلماسی نیز تحریم های ظالمانه را به لطف خدا از سر ملت برمی دارند.

وی با بیان به اینکه انسجام و وحدت ملی مساله مهمی است، گفت: دشمن درصدد اختلاف افکنی است که ایران را دست خوش دعواهای قبیله ای کند اما همه دلسوزان نظام باید هوشیار باشند.

انصاری اضافه کرد: مردم ایران با زبان خشونت و ادبیات داعش و داعشیان هیچ نسبتی ندارند و اگر کسانی درصدند چهره تابناک انقلاب و تمدن مردم را با چنین ادبیاتی معرفی کنند از سوی مردم طرد می شوند.

29213

کد N858997