توضیحات نوبخت درباره واریز یارانه و سبد غذایی ماه رمضان/جاسوسی از محل مذاکرات بعید نیست

محمدباقر نوبخت,سخنگوی دولت

سخنگوی دولت گفت: یارانه خردادماه برای ۷۶میلیون و ۵۷هزار و ۴۳۰ نفر واریز شده و از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است‎. همچنین یارانه غیرنقدی به‌صورت سبد غذایی به‌مناسبت ماه مبارک رمضان از شنبه قابل دریافت است‎.

 به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، صبح امروز سه‌شنبه در یک نشست خبری گفت: روز گذشته 7هزار و 296 میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از سوی سازمان مدیریت به خزانه داری برای پرداخت ابلاغ شد که پس از پرداخت حقوق خردادماه متناسب با وصولی‌ها و پرداخت‌های طرحهای عمرانی آغاز شود‎.
وی افزود: همچنین 2هزار و 700 میلیارد تومان از 5هزار و 400 میلیارد تومان از طرحهای عمرانی به 31 استان تخصیص داده شد‎. یارانه خردادماه نیز برای 76میلیون و 57هزار و 430 نفر واریز شد و از ساعت 24 امشب قابل برداشت است‎.
سخنگوی دولت تصریح کرد: همچنین یارانه غیرنقدی به‌صورت سبد غذایی به‌مناسبت ماه مبارک رمضان از شنبه قابل دریافت است‎.

اهم اظهارات سخنگوی دولت در ادامه به نقل از تسنیم می آید:

*ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت ها در ماه رمضان فعالیت می‌کند و دولت با هرگونه افزایش قیمت موافق نیست و اساسا قابل تحمل نیست که با وجود فشار تحریم، عده‌ای هرچند معدود نسبت به تهدید فشارهای اقتصادی به خانوارها اقدام کنند.

*مردان دیپلماسی تمام تلاش خود را برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه به کار می‌گیرند. کشورهای مدعی حقوق بشر و انسان‌ها، با وضع تحریم‌ها علیه ملت ایران خود بزرگترین ناقص این منافع هستند‎
*(در پاسخ به سوالی در خصوص انشار یک نظرسنجی در هفته نامه صدا وابسته به حزب کارگزاران مبنی بر کاهش محبوبیت دولت) این هفته نامه‌ای که خیلی هم نمی‌شناسمش بهتر است بیاید جواب خود را در سفر استانی خراسان شمالی و در کف خیابان ببیند؛ آمارهای ما مبین همراهی عواطف و اعتماد به دولت و شخص رئیس جمهور به مانند همان 24 خرداد 91 است‎.

* (با اشاره به موضوع جاسوسی از محل مذاکرات هسته‌ای ) این چیز بعیدی نیست و همواره از این دست رفتارها دارند و من آن را از رسانه‌ها شنیدم؛ باید منتطر نتیجه ماند و قطعا تیم هسته‌ای کشورمان موارد لازم را مدنظر قرار خواهند داد‎.
* رئیس جمهور مطلع به مسائل کشور هستند و روزهای یکشنبه و پنج شنبه از صبح تا ظهر گزارش تیم اقتصادی را تبیین و مطالعه می‌کنند و ارشادهای لازم را می‌دهند‎. آمارهای رئیس‌جمهو ر معتبرتر از آمارهای برخی دستگاه‌هایی است که از دید خود آمار می‌دهند‎.

*با بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار، امکان استخدام 38 هزار جوان را در دستگاه های دولتی فراهم کردیم‎.

*استیضاح فانی تنها طرح استیضاحی نیست که در مجلس مطرح است؛ متاسفانه با خبر شدیم در ماه های پایانی عمر مجلس، تعداد طرح‌های استیضاح رو به افزایش است؛ ما تا آخرین روز با نمایندگانی که در کسوت نمایندگی مجلس باشند، به اقدامات قانونی آنان احترام می‌گذاریم‎.

ادامه دارد...

2929

کد N858993