علیمرانی در تذکر آیین نامه‌ای؛

توجیهات فانی و نوبخت، استیضاح‌کنندگان را مُصرتر کرد

سیاسی

یکی از نمایندگان امضاکننده طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: توضیحات فانی و نوبخت نه تنها استیضاح‌کنندگان را قانع نکرد، بلکه موجب شد بر خواسته خود مبنی بر استیضاح، مُصرتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی محسن علیمردانی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اعلام تذکر آیین‌نامه‌ای، خطاب به هیات رئیسه گفت: جلسه غیرعلنی وزرا پیرامون مشکلات، عُرف نیست و انتظار بود هیات رئیسه مجلس رفتاری بی‌طرفانه نسبت به استیضاح داشته باشد.

وی که از امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش بود، اعلام کرد که نه تنها از دفاعیات وزیر و نوبخت قانع نشده است، بلکه توجیهات وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موجب شده استیضاح‌کنندگان بر خواسته خود مبنی بر استیضاح فانی مُصرتر شوند.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از هیات رئیسه مجلس انتظار داریم در جلسه امروز استیضاح وزیر آموزش و پرورش را اعلام وصول کند، زیرا استیضاح فانی خواسته اکثریت قاطع جامعه فرهنگیان کشور است و باید مواظب باشیم این مساله مهم سیاسی نشود.

وی از فانی خواست قبل از استیضاح، خود از سمت وزارت آموزش و پرورش استعفا دهد.

علیمردانی تاکید کرد: علت اصلی این استیضاح، ضعف مدیریت و عدم مقبولیت وزیر آموزش و پرورش در میان فرهنگیان است.

در ادامه محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب لاریجانی، ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر، گفت: جلسه غیرعلنی امروز به درخواست ۱۷۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد.

وی با بیان اینکه این جلسه ارتباطی به مساله استیضاح نداشت، تصریح کرد: بررسی و اعلام وصول استیضاح وزرا در مجلس، فرآیند قانونی خود را دارد و طبق آیین‌نامه کار را جلو می‌بریم.