دلخوری اردوغان از پوتین در نشست اخیرشان در باکو

یکی از خبرنگاران ارشد روزنامه کمرسانت روسیه گفت، رئیس‌جمهوری ترکیه هنگامی که همتای روس‌اش در نشست اخیر در باکو وی را چند دقیقه منتظر گذاشت، به طور آشکار و مشهود ناراحت و دلخور شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه حریت، "رجب طیب اردوغان"، رئیس‌جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین، همتای روس‌اش 13 ژوئن سال جاری میلادی هنگامی که برای شرکت در مراسم افتتاحیه «بازی‌های اروپایی» به جمهوری آذربایجان رفته بودند، در باکو با یکدیگر دیدار کردند.

"اندری کولسنیکف،" خبرنگار روزنامه کمرسانت نوشت: این دیدار در هتلی که اردوغان در آن اقامت داشت، صورت گرفت. اردوغان و مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه سروقت وارد اتاق جلسه شدند اما در آن موقع حتی یک نفر از هیات روسیه در آنجا حضور نداشت.

وی افزود: اردوغان چند دقیقه منتظر ماند و نزدیک بود تا اتاق را با چهره‌ای عصبانی و دلخور ترک کند اما ناگهان سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه وارد اتاق شد و از به هم خوردن اوضاع جلوگیری کرد.

کولسنیکف در ادامه گزارش خود نوشت: من متوجه شدم که در آن موقع پوتین حتی هنوز هتلش را هم ترک نکرده بود و به همین خاطر بود که با وجود لبخند زدن در عکس‌های گرفته شده به همراه پوتین ناراحت و دلخور بود.

پوتین که پیشتر اذعان کرده یکی از عادت‌ها و ویژگی‌های بدش بدقولی‌اش است، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان را نیز در نشست هفته گذشته یک ساعت منتظر گذاشت.

انتهای پیام

کد N858890