حکم نهایی محمد مرسی امروز اعلام می‌شود

مصر

دادگاه کیفری قاهره امروز (سه شنبه) حکم نهایی محمد مرسی را درخصوص پرونده جاسوسی و یورش به زندان‌ها در سال 2011 صادر می‌کند.

دادگاه کیفری قاهره امروز (سه شنبه) حکم نهایی محمد مرسی را درخصوص پرونده جاسوسی و یورش به زندان‌ها در سال 2011 صادر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دادگاه کیفری شمال قاهره پیشتر پرونده 16 تن از رهبران اخوان المسلمین از جمله محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر را برای گرفتن نظر شرعی درخصوص اجرای حکم اعدام در پرونده جاسوسی با طرف‌های خارجی به مفتی مصر ارجاع داده بود.

این دادگاه همچنین پرونده مرسی و 106 تن از رهبران اخوان المسلمین را در پرونده یورش به زندان‌ها در سال 2011 به مفتی ارجاع داده است.

این دادگاه در جلسه گذشته خود قرائت حکم را به امروز موکول کرد.

محمد طرسون، عضو هیئت وکلای مدافع رهبران اخوان المسلمین در این باره گفت: سناریوهای پیش بینی شده‌ای درخصوص این جلسه وجود ندارد؛ زیرا حکمی که دادگاه آن را قرائت می‌کند درصورتی که مرسی خود با این مساله توافق کند مورد اعتراض قرار می‌گیرد و با توجه به اینکه مرسی از ابتدا محاکمه خود را به رسمیت نشناخته به این حکم اعتراض خواهد کرد.

رفعت سعید، رئیس سابق دادگاه کیفری قاهره نیز در این راستا اعلام کرد: سناریوهای پیش بینی شده در جلسه امروز به این صورت است که یا دادگاه منتظر نظر مفتی می‌شود یا اگر یکی از اعضای دادگاه از نظر قبل خود درخصوص اعدام صرف نظر کند دادگاه حکم اعدامی که پیشتر در حق متهمان صادر کرده را اصلاح می‌کند، چراکه حکم اعدام مشروط به موافقت تمامی اعضای دادگاه است.

مرسی و دیگر رهبران اخوان المسلمین به جاسوسی با طرف‌های خارجی و افشای اسرار امنیت ملی، هماهنگی با گروه‌های تندرو داخلی جهت انجام عملیات تروریستی یورش به زندان‌ها و به آتش کشیدن ساختمان‌های دولتی و غارت تجهیزات و سلاح‌ها و کمک به زندانیان برای فرار در سال 2011 متهم هستند.

انتهای پیام

کد N858702