نتانیاهو: تحریم کالاهای اسرائیل یادآور کمپین ضدیهود آلمان نازی است

نتانياهو

نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرده است، کمپین تحت رهبری فلسطین در بایکوت محصولات و کالاهای ساخت اسرائیل یادآور کمپین آلمان نازی علیه یهودیان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در نشست با وزیر امور خارجه لهستان مساله مربوط به بی‌اعتبار و بی‌آبرو کردن یهودیان در خاک لهستان را زمانی که اروپا تحت کنترل نازی‌ها بود، مطرح کرد و گفت: حمله علیه یهودیان همواره با تهمت و افترا زدن آغاز می‌شود. آنچه که پس از آن علیه یهودیان صورت گرفت هم‌اکنون علیه اسرائیل انجام می‌شود. در آن روزها ما کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم. امروز می‌توانیم عقاید خود را بیان کنیم و قاطعانه عمل کنیم.

کمپین «بایکوت تحریم و محروم کردن» تحت رهبری فلسطین با هدف اعمال فشار سیاسی و اقتصادی علیه اسرائیل به خاطر اشغال اراضی فلسطینیان و با هدف تکرار موفقیت‌آمیز اقداماتی است که باعث پایان دادن به آپارتاید در آفریقای جنوبی شد.

دولت نتانیاهو نیز یک برنامه مقابله‌ای گسترده رسانه‌ای و دیپلماتیک به راه انداخته و مکرراً حامیان این کمپین را به تخریب اسرائیل متهم می‌کند.

وی روز دوشنبه گفت: اما با مقاومت در برابر این کمپین بایکوت، به بی‌اعتبار کردن و نامشروع کردن اسرائیل ادامه می‌دهیم.

اگرچه این کمپین توجه زیادی را به اسرائیل جلب کرده به ویژه در پی مناقشات با کمپانی مخابراتی اورنج فرانسه اما رئیس این کمپانی به اورشلیم رفت و گفت که از این کمپین حمایت نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N858671