دادستان کل کشور:

مرزبانی فرهنگی جامعه اسلامی بر عهده روحانیت است

سیاسی

دادستان کل کشور گفت: در شرایط کنونی دشمن باور و اعتقادات مردم ما را هدف قرار داده است که روحانیون و علما به عنوان مرزبانان فرهنگی جامعه اسلامی نقش و رسالت خطیری بر عهده دارند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه یکی از وظایف مهم روحانیت را تربیت "نفوس مستعده" برشمرد و اظهار کرد: ماه مبارک رمضان می‌تواند فرصت مناسبی برای ظرفیت‌سازی باشد.

وی افزود: تفاوت میان داعیه داران اصلاح بشریت با انبیاء، اولیاء الهی، علما و روحانیون تفاوت میان "بروید و بیایید" است؛ علما و روحانیون ما مردم را به سوی جایگاهی که خودشان به آن رسیده‌اند دعوت می‌کنند و تعداد شهدای روحانیت گواه این مدعاست.

رئیسی تصریح کرد: امروز "تعلیم" و "تعدیل" دو میثاقی است که علما با خداوند متعال دارند تا جامعه اسلامی را به سمت ربانی شدن سوق دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود فضای رسانه‌ای پیچیده ای که با آن مواجه هستیم هنوز ارتباط روحانیت با مردم جایگاه و آثار خود را دارد.

وی با اشاره به تهدیدات دشمنان در عرصه جنگ نرم گفت: در شرایطی که دشمن باور و اعتقادات ما را هدف قرار داده است، مرزبانی فرهنگی در این عرصه بر عهده روحانیت و علما است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی اعتماد میان مردم و روحانیت گفت: در تمامی مقاطع تاریخی اثرگذارترین جریان بر مردم روحانیت و علما بوده‌اند که از حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می توان به عنوان جلوه هایی از این تأثیر نام برد.

رئیسی در پایان با بیان اینکه در شرایط کنونی دشمن متوجه جایگاه و اثرگذاری روحانیت در میان مردم شده است، گفت: این مجموعه اثرگذار و مورد اعتماد در میان مردم می بایست مورد صیانت قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N858666