نخست وزیر فرانسه:

اسلام و افراطی گری ارتباطی باهم ندارند

سیاسی

نخست وزیر فرانسه با بیان این که مسلمانان بخشی از جامعه فرانسه هستند تاکید کرد که اسلام و افراطی گری هیچ ارتباطی با هم ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «مانوئل والس» در افتتاحیه همایشی تحت عنوان بهبود روابط با مسلمانان فرانسه گفت: باید بگوییم که نفرت، انزجار و سامی ستیزی ارتباطی با اسلام ندارد.

وی با طرح این ادعا که اسلام هنوز باعث ایجاد سوء تفاهم ها و تعصبات می شود، گفت: مسلمانان دومین گروه دینی در کشور فرانسه را تشکیل می دهند. این در حالی است که اسلام با وجود 3.5 تا 5 میلیون مسلمان در فرانسه، اسلام دومین دین فرانسه بوده و بیش از دو هزار و 300 مسجد و نمازخانه در این کشور وجود دارد.

بعد از عملیات تروریستی که در فاصله هفتم تا نهم ژانویه سال 2015 در پاریس علیه مجله فکاهی «شارلی ابدو» روی داد و در نتیجه آن 17 نفر کشته شدند، نسبت به اسلام هراسی در این کشور هشدار داده شد.

در حالی که عنوان شد این عملیات تروریستی از سوی القاعده عربستان انجام گرفته است، برخی از رسانه‌های فرانسوی و غربی با تعمیم دادن این حادثه تروریستی به جامعه مسلمانان با استفاده از فضاسازی رسانه‌ای، سعی کردند چهره‌ای منفور و خشن از اسلام ارایه کنند. با این حال جامعه مسلمانان فرانسه این اقدامات تروریستی را محکوم کرد.

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']