کامران دانشجو در جمع خبرنگاران:

«یکتا» رابطه تشکیلاتی با احمدی‌نژاد ندارد/ با دولت تقابل نمی‌کنیم

سیاسی

وزیر علوم دولت دهم با بیان اینکه «یکتا» با رئیس‌جمهور سابق رابطه تشکیلاتی ندارد گفت: ما با دولت تقابل نمی‌کنیم و برای همه مسائل برنامه داریم و اگر دولت بخواهد در اختیارش قرار می دهیم..

به گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو عصر امروز در حاشیه همایش سراسری «یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی» (جبهه یکتا) که در محل یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره ماهیت جبهه یکتا و اینکه چرا این جبهه از افراد تشکیل شده در حالی که معمولا جبهه متشکل از احزاب است، پاسخ داد: ما یک عده یارانی هستیم که با هم نشسته‌ایم، اما شما اسم جبهه از این تجمع ندیده‌اید.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا می‌توان «یکتا» را جمع دولت‌های نهم و دهم منهای احمدی‌نژاد دانست؟ تصریح کرد: نه! یکتا، یکتا است؛ یعنی یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی.

وزیر علوم دولت دهم در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره وجه تمایز «یکتا» با سایر احزاب اصولگرا و اینکه چرا «یکتا» به سمت احزابی مانند موتلفه نرفته است گفت: ما تصور می‌کنیم که اولا جمعی هستیم که در آن تجربه وجود دارد و ثانیا افرادی در جامعه هستند که از نظر سنی قدری جوان‌تر هستند و انرژی بیشتری دارند. افراد و تشکل‌هایی هم که شما اسم بردید، حتما به ما کمک خواهند کرد و ما هم در همان مسیر حرکت می‌کنیم تا بتوانیم خدمت بی‌منتی به مردم ارائه دهیم.

دانشجو تاکید کرد: راهمان هم این نیست که با دولت تقابل داشته باشیم؛ ما برای همه مسائل برنامه داریم و اگر دولت هم بخواهد این برنامه را در اختیارش می‌گذاریم و به آن کمک می‌کنیم، اما نقد منصفانه هم می‌کنیم، چون آمده‌ایم که به دولت کمک کنیم.

وی همچنین درباره برنامه انتخاباتی «یکتا» نیز عنوان کرد: ما هنوز درباره انتخابات هیچ صحبتی نکرده‌ایم.

وزیر اسبق علوم همچنین در پاسخ به سئوالی درباره رابطه «یکتا» با احمدی‌نژاد، گفت: «یکتا» هیچ رابطه تشکیلاتی با آقای احمدی‌نژاد ندارد.

دانشجو درباره نسبت جبهه «یکتا» و جبهه «پایداری» نیز تصریح کرد: پایداری نیز یکی از جبهه‌های اصولگرا است که در مسیر اصولگرایی حرکت می‌کند، ما نیز در مسیر اصولگرایی حرکت می‌کنیم.

وی همچنین افزود: ما هیچ نشستی با آقای احمدی‌نژاد نداشته‌ایم.

وزیر اسبق علوم در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید آیا آقای احمدی‌نژاد را در کنار مشایی قبول دارید یا بدون مشایی؟ اظهار داشت: من پاسخم را دادم.