گزارش ایسنا از مراسم وداع با پیکرهای شهدای غواص در دانشگاه تهران

سیاسی

شخصیت‌های کشوری و لشکری برای وداع با پیکرهای شهدای عملیات کربلای 4 در دانشگاه تهران حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ حماسه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم دکتر غلامعلی حدادعادل در سخنانی گفت: اگر شهدا فداکاری نمی‌کردند و ایستادگی نداشتند امروز کشوری هم در کار نبود و نمی‌توانستیم کشوری با ثبات و امن داشته باشیم. حضور مقامات و اساتید در مراسم وداع با پیکرهای شهدا به معنای همبستگی دانشگاهیان با آرمان‌های شهدا ، امام و رهبری است.

او افزود: وظیفه ما این است که باید ادامه دهنده راه و آرمان شهدا باشیم و حرف حق خودمان را بیان کنیم و تحریم‌های ظالمانه را نپذیریم.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر محمود نیلی احمدآبادی، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری با اشاره به این که این شهدا الگوی جوانان و مردم هستند توضیح داد: شهدا از ما انتظار دارند تا راه‌شان را ادامه بدهیم قطعا آن‌ها به یک الگو برای جوانان ما تبدیل شده‌اند. پیام حضور این شهیدان در کشور و دانشگاه تهران این است که آن‌ها مدافع اسلام و انقلاب هستند ما نیز باید با پیروی از آن‌ها از کشور دفاع کنیم.

وی افزود: توسعه علمی، فن‌آوری و پیشرفت کشور از جمله وظایفی است که ما در قبال شهدا بر عهده داریم و باید به بهترین صورت آن را ادا کنیم.

به گزارش ایسنا در بخش دیگر این مراسم دکتر محمدرضا عارف نیز یادآور شد: این شهدا با دست بسته در عملیاتی به شهادت رسیده‌اند که مقدمه عملیات پیروزمندانه کربلای 5 شد. حضور آن‌ها در محیط دانشگاه تضمین کننده راه آن‌ها است و مردم نیز باید بر ارزش‌ها و آرمان‌هایی که شهدا خلق کرده‌اند پایبند باشند. ما با داشتن سرمایه‌های معنوی هم‌چون شهدا و رهبری باید به بهترین صورت راه‌مان را ادامه بدهیم و این یک وظیفه مهم بر عهده ما است. هنگامی که هر شهید به میهن بازمی‌گردد وظیفه ما سنگین‌تر می‌شود. ما باید به خاطر داشته باشیم که چه جوانان و سرمایه‌هایی در راه انقلاب و دفاع از آن به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا،‌ دکتر حسام الدین آشنا، دکتر فرجی دانا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمد حسینی وزیر پیشین ارشاد و فرهنگ اسلامی نیز حضور دارند.

انتهای پیام

کد N858401