تقوی: "یکتا" تشکلی ضد رکود، خمودگی،‌ و ناامیدی است

سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین تقوی گفت: تشکل یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی (یکتا) تشکلی ضد رکود، ضد خمودگی،‌ وارفتگی،‌ ناامیدی و سستی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین تقوی، رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات در نشست سراسری جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی (یکتا) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اظهار کرد: بعضی انسان‌ها به لحاظ تاثیرگذاری آنقدر موثرند که به تنهایی یک امت هستند و شهید بهشتی شخصیتی بود که امام (ره) در موردشان گفتند بهشتی یک ملت بود.

او در ادامه با توجه به تاثیر در کنار هم قرار گرفتن افراد با نقطه نظرات هماهنگ اشاره کرد و گفت: وقتی قطرات به یکدیگر نزدیک می‌شوند به رودخانه تبدیل شده و به دریا می‌رسند که این موضوع در مورد نقش تشکل‌ها نیز صدق می‌کند چرا که ممکن است هریک از افراد یک تشکل به تنهایی تاثیرگذاری شگرفی نداشته باشند اما وقتی افراد در پیوند با هم قرار می‌گیرند عظمت و موجی در جامعه به وجود می‌آورند.

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز با اشاره به آغاز به کار رسمی جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی خاطرنشان کرد: در نامگذاری این تشکل واژه‌های پرمعنایی به کار رفته است از جمله کارآمدی و تحول.

تقوی با بیان اینکه تحول در برابر رکود قرار دارد گفت: تشکل یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی تشکلی ضد رکود، ضد خمودگی،‌ وارفتگی و سستی است.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جماعات با بیان این که جبهه "یکتا" بار سنگینی را خودخواسته بر دوش خود قرار داده است خاطرنشان کرد: پایبندی به مفاهیم کارآمدی و تحول کار بسیار سختی است و نیازمند تلاش فراوان است.

وی با تاکید بر این که تحول و تلاش عامل ماندگاری است و هر ملتی بخواهد بماند باید تلاش کند تصریح کرد: هر جمعی که تلاش و تحرک نداشته باشد فرسوده می‌شود و جبهه یکتا نیز باید بداند هر چه کارش پرمعناتر، عمیق‌تر و حساب شده‌تر باشد ماندگاری بیش‌تری دارد و توجه داشته باشد رکود و بی‌تحرکی به معنای خارج شده از دایره است.

تقوی با بیان این که دست یافتن به اهداف بلند با راحت‌طلبی سازگاری ندارد افزود: بدون پرداخت هزینه نمی‌توان به قله‌های بلند مسلط شد و باید بدانیم در مسیر رسیدن به اهداف صبر و مقاومت لازم است.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جماعات خاطرنشان کرد:‌ کسانی که در جبهه یکتا حضور یافته‌اند باید بدانند که مسوولیت قبول کرده‌اند و باید در جهت تحقق اهداف این تشکل حرکت کنند.

او با بیان این که تشکل‌هایی که به نام اسلام خود را معرفی می‌کنند باید به اصول اخلاقی پایبند باشند، افزود: سیاست با اخلاق ارتباط دارد و اخلاق باید در همه مقولات زندگی حاکم باشد.

تقوی هم‌چنین به حفظ روحیه انقلابی در تشکل یکتا تاکید کرد و گفت:‌ ما نیروهای انقلابی هستیم و از شعارهای انقلابی دست برنمی داریم حتی اگر سرزنش‌مان کنند و باید بر محور ولایت خودباوری و اعتماد به نفس داشته باشیم.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جماعات با بیان این که نباید از داشتن روحیه انقلابی خجالت کشید گفت: متاسفانه عده‌ای فضاسازی می‌کنند تا روحیه انقلابی‌مان را از دست بدهیم و نتوانیم حرف‌مان را بزنیم.

وی به طبیعی بودن وجود اختلاف نظر در تشکل‌ها اشاره کرد و گفت: اختلاف سلیقه همیشه وجود داشته و از بین نمی‌رود بنابراین باید بر اصول متمرکز شویم.

تقوی تاکید کرد: گروه‌های سیاسی حرف حق را هرجا که بشنوند باید بپذیرند چون ملاک حق است و تحجر به مسائل تشکیلاتی و سیاسی بسیار بد است.

او تاکید کرد: فرق تشکل‌های اسلامی و غیر اسلامی در این است که تشکل‌های اسلامی پیرو حق هستند حتی اگر فردی خارج از تشکل‌شان آن حرف حق را بر زبان آورد.

تقوی در ادامه خطاب به اعضای جبهه یکتا گفت: در کارهای‌تان اولویت‌بندی کنید. از موانع نترسید و شتابزده عمل نکنید یعنی با تدبیر و دقت عمل کرده و فرصت را از دست ندهید. هم‌چنین در کار خود به اصطلاح‌سازی توجه داشته باشید چرا که با اصطلاح‌سازی می‌توانید افراد را دور هم جمع کنید همان‌طور که مقام معظم رهبری مردم‌سالاری دینی را در مقابل دموکراسی غربی مطرح کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N858399