• ۱۵بازدید

دیدار هیات پارلمان مکزیک با رئیس مجلس

هیات پارلمانی مجلس سنای مکزیک صبح روز دوشنبه با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار، ابتدا لاریجانی روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و مکزیک را خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت:‌ ایران و مکزیک از کشورهای مهم مناطق جغرافیایی مختص خود هستند و ما علاقمندیم مناسبات و همکاری‌های خود را با مکزیک در زمینه‌های مختلف باتوجه به ظرفیت‌های موجود گسترش دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت و اختیارات پارلمان‌های دو کشور در این خصوص افزود: مجالس ایران و مکزیک نقش ممتازی در عمق بخشی به روابط و همکاری‌های مشترک در سطوح مختلف دارند.

در ادامه این دیدار گابریلا کوئباس بارون، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای مکزیک از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری بزرگ و مهم در منطقه با تمدن و تاریخی کهن یاد کرد و با ابراز علاقمندی کشور متبوعش به توسط روابط با ایران گفت:‌ مکزیک علاقمند است با جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه‌های ممکن اعم از سیاسی، اقتصادی، تجاری، صنعتی، علمی، فناوری و فرهنگی مناسبات و همکاریهای خود را گسترش دهد و مجلس سنای مکزیک در این راستا حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.

وی افزود: مکزیک به عنوان یک عضو منطقه آمریکای لاتین که در مقاطع مختلف آسیب‌های زیادی را از خشونت و قاچاق مواد مخدر و تروریسم متحمل شده است به خوبی مشکل تروریسم و افراطی‌گری در مناطق پیرامون ایران را درک می‌کند.

وی تصریح کرد: تنها راه ریشه کنی تروریسم، مقابله واقعی و قاطع همه اعضای جامعه بین‌الملل با آن می داند. خانم کوبائس بارون در ادامه خواستار افزایش سطح همکاری‌ها و مردودات دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه طرفین شد.

در این دیدار همچنین فرناندو پونس مارکز رئیس کمیسیون دفاع ملی مجلس سنای مکزیک با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: مکزیک گسترش و توسعه مناسبات و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به ویژه سیاسی،اقتصادی و فناوری با جمهوری اسلامی ایران را با هدف تنوع بخشی به روابط بین‌المللی خود در جهت منافع ملی‌اش می‌داند و از آن حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N858159

وبگردی