داعش درصدد تصرف منطقه‌ای در نزدیکی مرزهای لبنان

داعش

با توجه به عدم وجود راه‌های امدادرسانی باز برای داعش در ارتفعات عرسال، پیش‌بینی می‌شود که این گروه تروریستی از سه محور به القصیر حمله ببرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المسله، منابع مخالف سوری اعلام کردند که داعش تصمیم دارد طرحی را برای تصرف منطقه القصیر در حمص اجرا کند که حدود 15-20 کیلومتر از مرزهای لبنان فاصله دارد و از طریق آن می‌تواند به سایر ارتفعات عرسال لبنان برسد.

منابع احتمال دادند که این درگیری در ماه رمضان آغاز شود چراکه اطلاعات حاکی از این است که داعش نیروها و تجهیزاتی را برای این درگیری در منطقه صنعتی حسیاء مستقر کرده است که خود این گروه در این منطقه حضور دارد.

منابع تاکید کردند که تصرف القصیر توسط داعش خطری بر لبنان خواهد بود چراکه این منطقه که در حال حاضر تحت کنترل حزب‌الله است، یک موقعیت استراتژیک دارد و مهم‌ترین مسیر امدادرسان است و به ویژه جزء اولین مناطقی است که حزب‌الله آن را از تصرف مخالفان سوری بیرون آورد.

منابع خاطرنشان کردند: با توجه به اینکه داعش راه‌های امدادرسانی باز در مرتفعات ندارد پیش‌بینی می‌شود که این گروه از سه محور بلندی‌ها و شهرک صنعتی حسیاء و النایة الأصعب و تدمر (پالمیرا) حمله کنند.

منابع مخالف افزودند: در صورتی که داعش به این منطقه نزدیک شود ارتش لبنان نیز آماج حملات داعش قرار خواهد گرفت و داعش در آن هنگام تصمیم خواهد گرفت که آیا به خاک لبنان حمله خواهد برد یا اینکه این درگیری فقط در خاک سوریه باشد.

انتهای پیام

کد N858066