هشدار مقام آمریکایی در مورد تهدید داعش در شمال آفریقا

فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا گفت: ارتش‌های شمال آفریقا با همکاری آمریکا تلاش دارند تا با تهدید رو به رشد گروه تروریستی داعش در این منطقه مبارزه کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری "ورلد تریبون"، ژنرال "دیوید رودریگز"، فرمانده مرکز فرماندهی نیروی آمریکایی در آفریقا در این باره اظهار کرد: متأسفانه فعالیت‌های داعش که از لیبی ریشه گرفته در سراسر شمال آفریقا رو به گسترش است.

رودریگزر متعهد شد که فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا برای آموزش ارتش‌های منطقه هم زمان با گسترش داعش از طریق لیبی همکاری خواهد کرد.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به روند رو به رشد تهدید داعش عنوان کرد: این تهدید رو به افزایش است. ما با تمام شرکای خود در تلاشیم تا تأثیرات منفی این تهدید بر امنیت کشورهای میزبان را به حداقل برسانیم.

به گفته رودیگرز، فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا قصد دارد تا ارتش لیبی را بازسازی کند اما این اتفاق تا زمانی که این کشور یک دولت واحد تشکیل ندهد رخ نخواهد داد. در حال حاضر دو دولت رقیب در لیبی وجود دارد و هم زمان چندین گروه شبه نظامی برای رسیدن به قدرت با یکدیگر درگیر هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال تغییر مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی به شمال آفریقا گفت: این اتفاق تا آینده نزدیک رخ نخواهد داد.

فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا خاطر نشان کرد، مأموریت اصلی این مرکز آموزش ارتش‌های منطقه برای افزایش توان دفاعی آن‌ها است.

انتهای پیام

کد N857914