اجرای طرح ضیافت الهی در 83 بقعه متبرکه شاخص تهران

سازمان اوقاف,ماه رمضان,روزه,اوقاف

کارشناس مسئول فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: طرح ضیافت الهی با برنامه‌های متنوع در 83 بقعه متبرکه شاخص استان تهران طی ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

کارشناس مسئول فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: طرح ضیافت الهی با برنامه‌های متنوع در 83 بقعه متبرکه شاخص استان تهران طی ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدحسین مطهری اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، طرح ضیافت الهی امسال در 83 بقعه متبرکه در استان تهران برگزار می‌شود و در این طرح، میزبان روزه‌داران محترم خواهیم بود.

کارشناس مسئول فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تاکید کرد: اهمیت ماه رمضان و حال و هوای معنوی آن برای تمام مسلمانان موجب شده تا اهمیت این ماه بسیار پر رنگ باشد و بستر قلبی و روحی مسلمانان در امور معنوی و عمل به خیرات بیش از سایر ایام احساس شود، به همین دلیل نیاز به طرحی برای پاسخگویی به این نیاز معنوی دیده شد.

وی ادامه داد: طرح ضیافت الهی از ابتدای ماه رمضان مصادف با بیست و هشتم خرداد ماه سال جاری همزمان در سراسر کشور و استان تهران آغاز به کار خواهد کرد و تا بیست و هشتم تیرماه، پایان ماه رمضان ادامه دارد.

مطهری در همین راستا افزود: برای ارتقای غنای محتوای ارائه شده در این ایام، از مبلغین آموزش دیده شده بومی و اعزامی از استان قم بهره خواهیم برد.

کارشناس مسئول فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ادامه داد: در طرح ضیافت الهی سال جاری، 124 مبلغ اعزامی از قم، 80 مبلغ بومی و 83 مبلغ مستقر در بقاع متبرکه مجری حضور خواهند یافت که مدیریت و اجرای برنامه‌ها را بر عهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه در بقاع متبرکه، برپایی نماز جماعت است که تاکید بسیاری بر آن داریم.

کارشناس مسئول فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تصریح کرد: در مجموع در این ایام برنامه‌هایی همچون قرائت دعا و مناجات، برپایی خیمه‌های معرفت، اجرای ‏برنامه‌های قرآنی، پاسخ گویی به احکام و شبهات، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، ترتیل خوانی، تفسیر قرآن و مواردی از این قبیل پیش‌بینی شده است.

مطهری ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در این بقاع، با هدف پاسخگویی به نیاز روزه‌داران و محبان اهل بیت (ع) در نظر گرفته شده است و از تمام ظرفیت ممکن برای اجرای هر چه بهتر این مراسم، استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: تشریح ادعیه و سخنرانی شرعی نیز با هدف قرآنی شدن سبک زندگی و حرکت در مسیر کمال و خیر انسانی صورت خواهد گرفت که ان‌شاءالله، همگی از برکات انس با قرآن و حب اهل بیت (ع) بهره‌مند شویم.

مطهری با اشاره به انتخاب امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برای برگزاری این مراسم گفت: پیش‌بینی اولیه مبنی بر برگزاری طرح ضیافت الهی در 83 بقعه متبرکه بوده است اما ممکن است، بنا به نیاز در بقاع دیگر نیز برگزار شود.

وی درباره برنامه‌های ویژه این ایام تصریح کرد: برنامه ویژه این مراسم در ایام شب‌های گرانقدر و معنوی قدر خواهد بود و همچنین در سایر موالید و عزاداری‌های این ماه برنامه‌های مختلف مذهبی و فرهنگی تدوین و برنامه‌ریزی شده است.

مطهری به اطعام روزه‌داران از محل نیات واقفین اشاره کرد و گفت: اطعام روزه‌داران از محل درآمد موقوفاتی که واقفان به منظور اطعام روزه‌داران وقف کرده‌اند، صورت خواهد گرفت که در شب‌های احیا و شب زنده‌داری ماه مبارک رمضان، در تمام این 83 بقعه، اطعام روزه داران انجام خواهد شد اما در روزهای دیگر نیز به تناسب برنامه‌ها، اطعام روزه داران انجام خواهد گرفت.

وی افزود: امامزاده صالح(ع) تجریش، امامزاده قاسم(ع) گلاب دره، بی بی سکینه(ع) ملارد، امامزاده اسماعیل (ع)شهریار، امامزادگان سید جعفر و سیده حمیده خاتون(ع) در باغ فیض و امامزاده حسن (ع)، برخی از این امامزاده‌های شاخص هستند.

انتهای پیام

کد N857839