۰
دبیر هیات دولت:

24 خرداد آغازی برای تغییر شرایط کشور بود

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر هیات دولت گفت: 24 خرداد آغاز تغییر شرایط کشور توسط دولت برای ملت بود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، محسن حاجی میرزایی در همایش بزرگ گرامیداشت 24خرداد که در حسینیه اعظم شهرکرد برگزار شد، گفت: باید حقیقت اتفاق 24 خرداد را بیابیم و برای استمرار آن تلاش کنیم چراکه پیام‎های متعددی در این روز قابل برداشت است.

وی اظهار کرد: هر انتخابی به دنبال خود پیامی دارد و مردم از طریق صندوق رای با مسئولان سخن می‌گویند چراکه دولت امانتدار است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه رعایت اعتدال مهم‎ترین ویژگی دولت تدبیر و امید است تصریح کرد: بدون شک این دولت با اعتدال شناخته می‎شود و تمرکز آن در اشتراکات و ایجاد وحدت در جامعه است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور در بدو ورود دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: با ورود دولت جدید شرایط کشور به گونه‎ای بود که هر دولتی که در 24 خرداد جایگزین می‎شد مجبور به تغییر شرایط دولت قبل بود چراکه همه معتقد بودند شرایط بوجود آمده قابل دوام نیست و تندرویی سبب دودستگی جامعه می‌شد.

حاجی میرزایی افزود: در ابتدای ورود دولت روحانی رکود، بی‎ثباتی اقتصادی، عدم حضور فعالان بخش خصوصی، نامناسب بودن فضای کسب وکار، تعطیلی بسیاری بنگاه‌های زود بازده، کاهش سرمایه‌گذاری، افزایش تورم، کاهش بهره‎وری به زیر صفر و اتکا به نفت از جمله مشکلات حاکم در کشور بود.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم تاکنون بیشترین وفاداری را در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته است، تصریح کرد: در این دولت تمامی شاخص‌ها بهبود یافته است اما در کل در شرایط سخت اقتصادی به سر می‎بریم و باید با مشارکت مردم اقتصاد کشور را سروسامان داد.

حاجی میرزایی بااشاره به روابط کنونی کشور در فضای بین الملل خاطرنشان کرد: اکنون توانسته‎ایم تا نگاه ایران هراسی را به برقراری و گسترش رابطه دنیا با کشور تبدیل کنیم به طوری که جهانیان امروز می‎گویند ایران شیعی می‏تواند در منطقه نقش آفرینی کند.

وی اظهار کرد: دشمنانی که می‌خواستند ایران را منزوی کنند اکنون خود ناامید و منزوی شده‌اند این نیز نتیجه تلاش دولت در عرصه روابط خارجی است و بر اساس آن امروز کشور یک قدرت بزرگ ارزیابی می‎شود.

حاجی میرزایی ایران را امن‎ترین و باثبات‎ترین کشور منطقه دانست و افزود: مذاکرات هسته‎ای یک رویکرد دولت است و اکنون مذاکرات کنندگان با معیار حفظ عزت نظام تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: ما تنها حقوق هسته‎ای نداریم بلکه حقوق مختلفی داریم که می‎خواهیم احیا شوند که با پشتیبانی و هدایت رهبرفرزانه انقلاب ایجاد شده‎اند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: امروز هیچ کسی نیست که بتواند تردید کند که ایران حق دارد و از حق خود باید استفاده کند که این امر در پرتو دولت تدبیر هوشمندانه و با رویکرد توام با اعتدال ایجاد شده است.

وی تورم را گرفتن مالیات اغنیا از فقرا عنوان کرد وگفت: دولت یازدهم توانسته است 25 واحد درصد نرخ تورم را کاهش دهد و کنترل بی‎ثباتی بازار ارز نیز از اقدامات دیگر دولت است.

حاجی میرزایی با تاکید براهمیت مبارزه بافساد و نابرابری در کشور تصریح کرد: مبارزه با فقر و فساد مالی در دستور کار دولت است که با همکاری قوه قضاییه در تلاشیم تا با قاطعیت این مسئله را سامان دهیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.