عباس رهبران آفریقا را به تحریم کالاهای تولیدی رژیم صهیونیستی فراخواند

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از رهبران کشورهای آفریقایی خواست با تحریم کالاهای تولید رژیم صهیونیستی از مساله فلسطین به شکل سیاسی و دیپلماتیک حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی شبکه العربیه، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در نشست سران اتحادیه آفریقا که با حضور 25 تن از رهبران کشورها و دولت‌های عضو در شهر ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: با وجود بعد مسافت ما نسبت به حوادث قاره آفریقا نگران هستیم و امیدواریم مسائل قاره آفریقا با تدبیر و خردورزی حل شود.

عباس در این سخنرانی جامعه بین‌المللی را به حمایت از قاره آفریقا و برقراری صلح و توسعه در این قاره دعوت کرد.

عباس تاکید کرد که هر طرح و تلاشی برای تحقق صلح و سازش باید طبق قوانین و معاهدات بین‌المللی و بر اساس تعیین جدولی زمانی برای پایان اشغال فلسطین و با هماهنگی کمیته پیگیری عربی باشد تا ملت فلسطین بتواند پس از 67 سال آوارگی و فلاکت به آزادی و استقلال دست یابد.

وی همچنین از رئیس اتحادیه آفریقا خواست اقداماتی مشابه اقدامات اتحادیه اروپا در خصوص درج شناسه کالا بر روی کالاهای تولیدی رژیم صهیونیستی به منظور آگاه ساختن مردم نسبت به خطرات خرید این کالاهای غیرقانونی انجام دهد.

وی همچنین اشاره کرد که برخی کشورهای آفریقایی اقداماتی را در راستای تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند.

محمود عباس جامعه بین‌الملل را به اتخاذ موضعی قاطع به منظور فراهم کردن امنیت و آسایش برای فلسطینیان و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی فراخواند.

همچنین رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: فلسطینی‌ها برای تحقق کامل حقوق خود و تشکیل کشور فلسطین به حمایت‌های جهانی چشم امید دارند و وی با تاکید بر اینکه طرف فلسطینی به گزینه صلح پایبند است عملکرد اسرائیل در استفاده از اسلحه و سرباز زدن از صلح را محکوم کرد.

عباس در پایان با اشاره به روابط عمیق و تاریخی فلسطین با کشورهای آفریقایی گفت: کشور آفریقای جنوبی همواره با مبارزه، آزادگی و مقابله با نژادپرستی همراه بوده است.

انتهای پیام

کد N857610