گفت‌وگوی مقامات ایران و عراق در ارتباط با مبارزه با تروریسم

جهانگیری در پایان هفته میزبان العبادی خواهد بود

ايران,عراق,ايران و عراق

نخست‌وزیر عراق به منظور گفت‌وگو با مقامات ایرانی در ارتباط با مسائل دو جانبه ، منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم به تهران سفر می‌کند.

حسن دانایی فر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، با تاکید بر این که سفر قریب‌الوقوع حیدرالعبادی به تهران به دعوت همتای ایرانی‌اش اسحاق جهانگیری صورت می‌گیرد ، اظهار کرد:‌ در این سفر مقامات دو کشور در مورد توسعه همکاری‌های دو جانبه ، مسائل منطقه‌ای ، بین‌المللی و مبارزه با تروریسم دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور بهمن ماه سال گذشته به بغداد رفت و با تعدادی از مقامات این کشور از جمله همتای عراقی خود دیدار و گفت‌وگو کرد .

یک منبع مطلع به خبرنگار ایسنا گفت:‌ سفر حیدر العبادی به تهران احتمالا روز چهارشنبه هفته جاری خواهد بود و وی در این سفر با تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو می‌کند .

اولین سفر حیدر العبادی به تهران بعد از انتخاب شدن به عنوان نخست‌وزیر عراق ، در مهر ماه سال گذشته صورت گرفت او که به همراه وزرای نفت، برق ، بازرگانی، منابع آبی و یکی از اعضای پارلمان عراق به ایران سفر کرده بود با اسحاق جهانگیری و تعدادی دیگر از مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، فواد معصوم رئیس‌جمهور عراق نیز در 22 اردیبهشت ماه سال جاری به تهران سفر کرد و در جریان سفر خود به ایران با مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز هفته گذشته به دیدار حیدر العبادی، نخست‌وزیر این کشور همسایه رفت و این دو مقام در ارتباط با مسائل دو جانبه از جمله مسائل اقتصادی و امنیتی دیدار و گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام

کد N857595