جوان‌ترین انتحاری داعش خود را در صلاح‌الدین منفجر کرد

کوچک ترین عامل انتحاری داعش که یک نوجوان انگلیسی بود، خود را در خودرویی بمب گذاری شده در عراق منفجر کرد.

کوچک ترین عامل انتحاری داعش که یک نوجوان انگلیسی بود، خود را در خودرویی بمب گذاری شده در عراق منفجر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه اسکای نیوز انگلیسی گزارش داد که یک نوجوان انگلیسی 17 ساله به نام طلحة أسمال که احتمالا جوان‌ترین عامل انتحاری داعش بود، خود را در خودروی بمب گذاری شده در استان صلاح الدین در شمال عراق منفجر کرد.

این سایت به عکس‌هایی استناد کرده است که داعش در پایگا‌های اجتماعی از این نوجوان انگلیسی با نام "ابو یوسف انگلیسی" منتشر کرده است.

روزنامه گاردین گزارش داد که در صفحه‌ای وابسته به داعش در پایگاه‌ها‌ی اجتماعی آمده است که این نوجوان در حمله‌ای در استان صلاح‌الدین مشارکت داشت.

گروه تروریستی داعش اعلام کرده است که هفت حمله انتحاری در شهر بیجی صورت گرفته است که یکی از این حملات توسط یک شخص انگلیسی و حمله دیگر توسط یک آلمانی صورت گرفته است.

در همین حال، خانواده طلحة أسمال در بیانیه‌ای اعلام کرد: با وجود این که اطلاعات مطرح شده در این گزارش تایید نشده است و مسئولان ذیربط در انگیس به تحقیقات در این خصوص ادامه می‌دهند، اما ما می‌توانیم تایید کنیم که این عکس‌های منتشر شده از جوانی که خود را ابویوسف انگلیسی نامیده است، متعلق به فرزند ما طلحه است که 17 سال سن داشت.

خانواده طلحة أسمال همچنین تصریح کردند که به خاطر فاجعه‌ای که به آنها وارد شده است، بسیار شوکه شده‌اند.

این نوجوان انگلیسی خانه خود را در مارس گذشته ترک کرد و به عراق سفر کرده و به داعش پیوست.

انتهای پیام

کد N857564