دی‌میستورا فردا در سوریه

سوريه

فرستاده سازمان ملل به سوریه امروز(دوشنبه) وارد بیروت شد. این سفر دی‌میستورا در راستای سفرش به دمشق با هدف بررسی مساله حمایت از آوارگان سوری و دستیابی به راه‌حلی مشترک میان طرف‌های درگیر در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سوریه نیوز، دفتر استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کرد که وی فردا (سه‌شنبه) برای دیدار با مقامات بلندپایه سوری و دستیابی به نقاط مشترک میان طرف‌های درگیر و پایان بحران، به دمشق سفر خواهد کرد.

در همین راستا دی‌میستورا امروز وارد فرودگاه بین‌المللی بیروت شد.

طبق بیانیه دفتر دی‌میستورا، وی قصد دارد در دیدار با مقامات سوری آنان را قانع کند که حل بحران این کشور با اعمال قدرت ممکن نیست و سازش سیاسی تنها راه حل بحران است.

در این بیانیه به زمان دقیق دیدار دی‌میستورا با بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه اشاره‌ای نشده و تنها اعلام شده که دیدارهای فرستاده سازمان ملل به سوریه تا ماه ژوئیه ادامه خواهد داشت.

سازمان ملل چهارشنبه گذشته اعلام کرد که رایزنی‌ها درباره حل بحران سوریه که در حال حاضر توسط دی‌میستورا در ژنو انجام می‌شود، به احتمال زیاد تا ماه ژوئیه تمدید خواهد شد.

این سازمان در ادامه تاکید کرد به تازگی دی‌میستورا رایزنی‌ها با طرف‌های مختلف سوری و طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را آغاز کرده و این رایزنی‌ها پنج تا شش هفته ادامه خواهد داشت.

فرستاده سازمان ملل به سوریه به همراه رمزی عزالدین، معاون خود با نمایندگان دولت سوریه، ائتلاف مخالفان و نیز 39 گروه اجتماعی- مدنی و سیاسی سوریه و همچنین نمایندگان کشورهای مرتبط با این مساله از جمله کشورهای عضو شورای امنیت و کشورهای منطقه در کنار چند سازمان منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N857492