انتقاد شدید موگابه از آمریکا و انگلیس در نشست سران اتحادیه آفریقا

سیاسی

رئیس جمهوری زیمبابوه در نشست سران اتحادیه آفریقا در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به شدت از سیاست های مداخله جویانه آمریکا و انگلیس انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، رابرت موگابه به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه آفریقا ضمن انتقاد شدید از آمریکا و انگلیس، جورج بوش پسر و پدر روسای جمهوری اسبق آمریکا و نیز تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس را به قتل صدام حسین به خاطر نفت متهم کرد. وی افزود: تعامل انگلیس و آمریکا با آفریقا برای به دست آوردن طلای سیاه همانند تعامل آنها با عراق است.

از سوی دیگر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به عنوان یکی از شرکت کنندگان در نشست سران اتحادیه آفریقا از روسای جمهوری کشورها شرکت کننده خواستار تحریم کالاهای صهیونیستی و حمایت سیاسی و دیپلماتیک از مسئله فلسطین به منظور بازپس گیری حقوق ملت فلسطین شد.

ابومازن گفت: با وجود بعد مسافت، ما حوادث آفریقا را با نگرانی دنبال می کنیم و امیدواریم که مسائل این قاره با درایت و حکمت حل و فصل شود.

وی ضمن تمجید از روابط فلسطین با کشورهای آفریقایی، این روابط را تاریخی و ادامه دار دانست و گفت: کشور آفریقای جنوبی دارای سابقه درخشان مبارزاتی و رهایی از ظلم و ستم و نژادپرستی است. گفتنی است نشست سران کشورهای عضو اتحادیه آفریقا دیروز یکشنبه در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی شروع به کار کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']