تاکید کمیسیون صنایع و معادن بر استفاده از توانمندی‌های علمی و تجهیزاتی صنایع مخابراتی کشور

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تاکید اعضای کمیسیون متبوعش بر استفاده از توانمندی‌های علمی و تجهیزاتی در صنایع الکترونیکی و مخابراتی توسط اپراتورهای تلفن همراه سخن گفت.

رمضانعلی سبحانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اعضای کمیسیون میزان استفاده سخت افزاری و نرم افزاری از توانمندی‌های علمی و تجهیزاتی در صنایع مخابراتی کشور را در جلسه امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

نماینده مردم سبزوار افزود: کمیسیون صنایع با حضور اپراتورهای تلفن همراه ارزیابی کلی از عملکرد آن‌ها در استفاده از توانمندی‌های داخلی داشت. در این جلسه تاکید شد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از توان داخلی کشور استفاده شود. البته باید ابزار تشویقی برای ترغیب اپراتورها برای انجام این کار پیش‌بینی شود. این جلسات تا عملیاتی شدن این مهم ادامه خواهد یافت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دومین دستور جلسه کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز بحث و تبادل نظر درخصوص شورای عالی مجازی و شورای فناوری اطلاعات انجام شد. برخی از آن‌ها نظرشان این بود که به جای حذف یکی از این دو شورا، شورای عالی فضای مجازی صرفا وظیفه سیاست‌گذاری را بر عهده داشته باشد و شورای فناوری اطلاعات نیز وظیفه اجرایی را داشته باشد که در نهایت این پیشنهاد به اتفاق آرا به تصویب اعضا رسید.

وی متذکر شد: البته تصمیم گیری نهایی در خصوص ادغام یا ادامه فعالیت جداگانه این دو شورا در صحن علنی مجلس انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N857081