در جمع مردم جرگلان

یونسی: ائتلافی بین صهیونیزم و وهابیت شکل گرفته است

سیاسی

دستیار ویژه رییس‌جمهور با بیان این که بزرگ‌ترین نعمتی که خدا به ملت ایران هدیه داده است امنیت و وحدت است، گفت: امنیت مهم‌ترین مولفه امروزی کشور ماست که این امر به واسطه فرهنگ غنی و بالای مردم در کشور برقرار شده است و دولت، سازمان‌های سیاسی و نظامی و امنیتی با همکاری مردم این امنیت را در کشور به‌وجود آورده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام یونسی، دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در جمع مردم شهرستان جرگلان افزود: در نوروز سال 92 زمانی که مقام معظم رهبری از حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی سخن گفتند خیلی‌ها باور نداشتند که این حماسه اتفاق بیفتد چرا که حماسه از نوع رخدادهای بزرگ معجزه آسای اجتماعی است که عموما بر خلاف تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها اتفاق می‌افتد و این مهم در انتخابات خرداد سال 92 اتفاق افتاد.

نماینده دولت افزود: پیروزی دکتر روحانی بر خلاف پیش‌بینی‌هایی که برخی از سیاستمداران و تحلیل‌گران داخلی و خارجی از اوضاع کشور داشتند اتفاق افتاد.

او ادامه داد: هر چند که دکتر روحانی شخصیتی برجسته، روحانی، جامعه‌شناس، محقق و ایران‌شناس است اما در آن زمان کسی ایشان را نمی‌شناخت و جامعه نیز شناخت درستی از ایشان نداشت اما تحلیل‌گران و سیاستمداران که شناخت نداشتن مردم را برای پیروز نشدن دکتر روحانی عنوان می‌کردند هیچ شناختی از مردم ایران و باورهای آن‌ها نداشتند چرا که مردم ایران بارها ثابت کرده‌اند که در صورتی که موانع شناخت برطرف شود و عزم کنند پکپارچه برای شناخت و پذیرش فرد بسیج خواهند شد.

دستیار ویژه رییس‌جمهور با بیان این که مردم به اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید رای داده‌اند گفت: دو سال پیش در چنین روزی ملت ایران در تمام نقاط کشور با ناباوری بسیاری از تحلیل‌گران در داخل و خارج با بالاترین رای دکتر روحانی را انتخاب کردند و این امر به خاطر اهداف گفتمان، برنامه‌ها و آینده‌ای بود که ایشان برای کشور ترسیم می‌کرد.

وی ادامه داد: روحانی اعلام کرد در داخل همه برادر و برابریم و کسی بر دیگری تقدم ندارد و همه از حقوق شهروندی برابر برخوردارند و هیچ کسی شهروند درجه دو نبوده و همه شهروند درجه یک هستند. قومیت، مذهب رنگ، زبان و دوری از مرکز ملاکی بر برتری یا حق بیش‌تر نیست و همه برابرند و این امر هم مطابق اسلام و قانون اساسی کشور است و هم نظرات و سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشته و دارند.

یونسی افزود: رای مردم به روحانی رای به آرا و اندیشه‌ها و اهدافش بود و امروز دولت نیز در مقابل مردم مسوول است.

او در بخش دیگری از سخنانش به خطرات ناشی از ظهور اسلام آمریکایی و جریانات تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: امروز کسانی هستند که اعتقادی به وحدت و برادری و برابری ندارند و درصدد هستند چهره اسلام را اسلام خونریزی، خشونت و قصاوت معرفی می‌کند و این دقیقا همان اسلام آمریکایی است.

وی افزود: در منطقه ائتلافی بین صهیونیزم و وهابیت با رهبری عربستان و اسراییل شکل گرفته که دشمن جامعه اسلامی و دشمن وحدت، عقلانیت و اسلام رحمانیت است که باید در مقابل این توطئه هم هوشیار باشیم.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره با تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان خاطرنشان کرد: کشور در عرصه‌های مختلف با مشکل مواجه است هر چند دولت وظیفه دارد که نسبت به حل آن‌ها اقدام کند اما سازمان تحریم‌های ظالمانه غرب مانع شده و حل این مشکلات را با کندی مواجهه کرده است چرا که اگر تحریم نبود حل این مشکلات به راحتی و با سرعت زیاد امکان‌پذیر بود اما در حال حاضر حل این مشکلات به کندی پیش می‌رود.

او با اشاره به این که ملت ایران شایسته فقر، فساد و اعتیاد نیست، گفت: دولت تلاش دارد موانع و مشکلات موجود را بردارد و خدمات به راحتی و با سرعت در کشور انجام شود هر چند در صورت تداوم تحریم‌ها هم این مشکلات قابل حل بوده اما حل آن‌ها طولانی و زمان‌بر خواهد بود.

نماینده ویژه رییس جمهور در جمع مردم جرگلان تاکید کرد: مسایل و مشکلات مطرح شده را پیگیری خواهم کرد و اطمینان می‌دهم دولت برای منطقه خدمات و پروژه‌های بزرگی را پیش‌بینی کرده است که با حمایت شما مردم ان‌شاءالله اجرایی خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: سلام رییس‌جمهور را خدمت شما مردم جرگلان عرض می‌کنم و از همه شما مردم بابت رای و حمایت‌تان از دولت سپاسگذارم و دولت کماکان به حمایت شما نیاز دارد و در مقابل به تمام وعده‌هایی که داده است پایبند خواهد ماند و به آن‌ها عمل خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N857048