در دیدار خداحافظی سفیر سودان

ظریف بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی در قبال توطئه‌ها هشدار داد

میرغنی ابکر البخیت، سفیر سودان در کشورمان پس از پایان دوره مأموریت خود در ایران، عصر یک‌شنبه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از تلاش‌های الخیت در دوره مأموریت خود در ایران برای وی آرزوی موفقیت کرد.

او با تأکید بر ضرورت اتحاد و انسجام کشورهای اسلامی در قبال توطئه‌هایی که علیه آنان شکل می‌گیرد، به فشارها و تحریم‌های غربی‌ها علیه ملت سودان اشاره و خواستار هوشیاری دولت‌های اسلامی در قبال نیرنگ‌ها و توطئه‌هایی که علیه مسلمانان شکل می‌گیرد شد.

ظریف با مرور آن چه در جهان اسلام می‌گذرد به وضعیت اسفباری که متأسفانه در یمن به بار آمده اشاره کرد و افزود: همه کشورهای منطقه و جهان اسلام باید با وحدت برای پایان دادن به این مصائب تلاش کنند.

میرغنی ابکر البخیت نیز ضمن تشکر و قدردانی از چهار سال همکاری وزارت امور خارجه و دیگر سازمان و نهادهای ایرانی با سفارت سودان در تهران، به روابط بسیار خوب دو کشور در گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد که روابط دوستانه و برادرانه دو کشور هم‌چنان و در همه سطوح و زمینه‌ها ادامه یاید.

انتهای پیام

کد N857027