در کمیسیون امنیت ملی تشریح شد؛

کارشکنی دولت جیبوتی و عربستان در کمک رسانی به مردم یمن

سیاسی

سیدحسین نقوی حسینی گفت: عضو کمیسیون بهداشت که به عنوان پزشک در سفر دریایی و هوایی برای کمک رسانی به مردم یمن حضور داشت گزارشی از کارشکنی دولت عربستان و جیبوتی در کمک به مردم یمن ارائه داد.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: شاهین محمد صادقی نماینده مجلس و عضو کمیسیون بهداشت که  به عنوان پزشک کمک رسان به مردم یمن در سفر هوایی و دریایی به این کشور حضور یافته بود توضیحات مفصلی در خصوص این دو سفر ارائه داد.

نماینده مردم ورامین گفت: در سفر اول که هواپیمای کمک رسانی موفق به فرود در فرودگاه یمن نشد و مجبور به بازگشت شد و در سفر دوم که کشتی کمک رسان مجبور شد در ساحل جیبوتی لنگر بگیرد که در مورد هر دو سفر دکتر محمد صادقی توضیحات مفصلی را ارائه داد.

وی اظهار داشت: به گفته محمد صادقی با توجه به شرایط محاصره یمن و شرایط وخیم این کشور به زودی امکان وقوع فاجعه انسانی در این کشور محتمل است.

نقوی حسینی اظهار داشت: دکتر محمد صادقی گزارشی نیز از کارشکنی های دولت جیبوبی در ارسال کمک به یمن و همچنین سنگ اندازی های دولت عربستان در کمک به کشور یمن ارائه داد.

عضو فراکسیون اصولگرایان گفت: علاوه بر این در نشست امروز سردار جلالی رئیس پدافند غیر عامل نیز حضور یافت و بر ضرورت پدافند غیر عامل در شرایط فعلی  و تهدیدات گروهک های تروریستی علیه کشور ایران و کشورهای اسلامی با همکاری آمریکا و صهیونیست ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: رئیس پدافند غیر عامل معتقد بود نکات مربوط به پدافند غیر عامل باید در استانها و امکان  عمومی کشور با توجه به تجربه یمن که در جنگ آل سعود با این کشور بیشتر اماکن عمومی شامل بیمارستانها، مدارس هدف جنگنده ها هستند توجه بیشتری شود.