طاهری در گفتگو با مهر:

تعلل روحانی باعث ابلاغ قانون «امر به معروف» توسط لاریجانی شد

سیاسی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، از ابلاغ «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» توسط رئیس مجلس به دستگاههای اجرایی در پی تعلل رئیس جمهور، خبر داد.

سید علی طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، از بررسی زمینه های اجرای «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» در این جلسه خبر داد و اظهار داشت: این مصوبه مجلس اخیرا به تایید شورای نگهبان رسید و از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ شد، اما رئیس جمهور آن را به دستگاههای اجرایی ابلاغ نکرده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق قانون در صورت استنکاف رئیس جمهور از ابلاغ قوانین، رئیس مجلس می‌تواند رأساً اقدام کند و با توجه به انقضای مهلت قانونی، آقای لاریجانی ۲۰ خرداد این قانون را از طریق روزنامه رسمی به دستگاههای اجرایی ابلاغ کرد که کمیسیون فرهنگی نیز ضمن تشکر از وی، از دستگاهها انتظار دارد زمینه اجرای این مصوبه مجلس را که به یکی از موضوعات اساسی دین اشاره دارد، فراهم کند.

ابقای هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی

طاهری همچنین از ابقای هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در جلسه امروز این کمیسیون با موافقت اعضا خبر داد و گفت: بر این اساس، «احمد سالک» به عنوان رئیس، «مرتضی آقاتهرانی» به عنوان نایب رئیس اول، «بیژن نوباوه وطن» به عنوان نایب رئیس دوم، «سید مرتضی حسینی» به عنوان دبیر اول، «لاله افتخاری» به عنوان دبیر دوم و بنده به عنوان سخنگو ابقاء شدیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه فرصتی برای بررسی و تشکیل کارگروه مشترک با کمیسیون حقوقی و قضایی برای تدوین «طرح صیانت از عفاف و حجاب» پیش نیامد و این موضوع به جلسات آینده موکول شد.