نتانیاهو:روند امتیازدهی ۱+۵ به ایران شدت یافته است

سیاسی

نتانیاهو در جلسه امروز کابینه رژیم صهیونیستی مدعی شد که با نزدیک شدن به پایان موعد مقر مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در ۳۰ ژوئن، کشوهای مذکور «در حال تسریع امتیازدهی» به ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، نتانیاهو در جلسه امروز کابینه رژیم صهیونیستی مدعی شد که با نزدیک شدن به پایان موعد مقرر مذاکرات هسته ای میان ۱+۵ و ایران در ۳۰ ژوئن، کشوهای مذکو «در حال تسریع امتیازدهی» به ایران هستند.

وی که همواره یرای تحریک کشورهای غربی جهت اتخاذ موضعی تندتر در قبال ایران تلاش می کند، در جلسه امروز کابینه رژیم صهیونیستی گفت: گزارش هایی که از طرف کشورهای مذاکره کننده با ایران به من رسیده نشان می دهد که با نزدیک شدن به تاریخ ۳۰ ژوئن برای اتمام توافق هسته ای با ایران، این کشورها با شتاب بیشتری به ایران امتیاز می دهند. هر روز این توافق شکل بدتری به خود می گیرد. هنوز دیر نشده است، بهتر است با کمک یکدیگر این توافق را رها کنید و به توافق بهتری با ایران بپردازید.

وی در ادامه با تکرار سخنان همیشگی خود افزود: ما روند مذاکرات را دنبال می کنیم و خود را برای توافق احتمالی کشورهای ۱+۵ با ایران آماده خواهیم کرد.

این روزنامه صهیونیستی سخنان امروز نتانیاهو را در ادامه سخنان روز گذشته «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در اولین مصاحبه خود پس از ترخیص از بیمارستان می داند. کری در سخنان دیروز خود گفته بود: برخی مسائل پیچیده تر شده و در برخی از مسائل هم پیشرفت داشته ایم. من هرگز نگفته ام که خوشبین هستم؛ بلکه همیشه دم از امید زده ام. من امیدوار هستم .از من می پرسید که امکان توافق با ایران وجود دارد؟ بله قطعا. این مذاکره خیلی دشوار است. ایران و آمریکا بیش از ۳۵ سال است که با یکدیگر گفتگو نکرده اند.