با تاخیری بیش از 10 روز

نمایشگاه قرآن‌ دهه نخست ماه مبارک رمضان گشایش می‌یابد

قرآن کريم,بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دهه نخست ماه مبارک رمضان گشایش می‌یابد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دهه نخست ماه مبارک رمضان گشایش می‌یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی با اعلام این مطلب گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دهه نخست ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود و هر روز از ساعت 19 تا 24 در محل باغ موزه دفاع مقدس دایر خواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که «کمیته‌های محتوایی و پیشتیبانی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برنامه‌های مناسبی برای این دوره از نمایشگاه در نظر گرفته‌اند» گفت: نمایشگاه قرآن در دوره بیست و سوم با مشارکت شهرداری تهران و در محل باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همه بخش‌ها و کمیته‌های نمایشگاه قرآن تلاش می‌کنند با تدارک برنامه‌های متنوع و فعالیت‌هایی گسترده، پاسخگوی مخاطبان و بازدید کنندگان این نمایشگاه باشند.

وی بخش‌های محتوایی و پشتیبانی نمایشگاه قرآن را شامل کمیته‌های کودک و نوجوان، هنرهای نمایشی، هنری و میراث، سازمان‌ها و نهادها، حوزه، دانشگاهی، حجاب و عفاف، مراسم و مناسبت‌ها، آموزش و پرورش، مکتوب، روابط عمومی، فروش ناشران، محصولات هنری، بین الملل، خادمان قرآن، دیجیتال، برنامه‌ریزی، بانوان و شوراهای برنامه ریزی ذکر کرد.

حشمتی با بیان این‌که «در بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به نفی خشونت در قرآن تأکید می‌شود» گفت: اسلام دین مهربانی است و با خشونت مخالف است به همین جهت ما در نمایشگاه قرآن معرفی اسلام رحمانی را در دستور کار قرار داده‌ایم. همچمنین در حاشیه این نمایشگاه به موضوع محیط زیست به ویژه اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب توجه می‌شود.

وی همچنین با اشاره به لزوم تولید محصولات فاخر قرآنی در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: بهترین روش برای معرفی قرآن به مردم استفاده از ابراز هنر است. به همین جهت ما در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم سعی کردیم با استفاده از این ابزار مردم را به صورت غیرمستقیم به فعالیت در عرصه‌های مختلف قرآنی تشویق کنیم. برهمین اساس بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با توجه بیشتر به مباحث هنری برگزار می‌شود. تولید آثار حجمی، تولید و نمایش فیلم و انیمیشن با موضوعات قرآنی و به طور کلی توجه بیشتر به مباحث هنری در نمایشگاه قرآن از مهمترین رویکردهای نمایشگاه‌ قرآن در سال جاری است.

وی با بیان این‌که «امسال هم‌زمان با ماه مبارک رمضان و در کنار بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در 30 استان کشور نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود» گفت: این اقدام با هدف ایجاد فضایی قرآن در کشور است که امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه‌ها گامی به سوی تحقق سبک زندگی قرآنی برداریم.

بر اساس این گزارش نمایشگاه قرآن کریم هر ساله از 25 شعبان گشایش می‌یافت ولی امسال با تاخیری بیش از 10 روز افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

کد N856747