دیدار قشقاوی با پیمانکاران،‌ تجار و ایرانیان مقیم کردستان عراق

سیاسی

معاون کنسولی، وزیر امور خارجه که به منظور گفت‌وگو با مقام‌های اقلیم کردستان عراق به اربیل سفر کرده است، در نشست مشترک با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تجاری کشورمان درحوزه اقلیم شرکت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قشقاوی پس از استماع گزارش یکایک مدیران و نمایندگان شرکتهای ایرانی حاضر در این نشست در خصوص فعالیت‌های‌شان و نیز برخی موانع و مشکلات موجود در مسیر این فعالیت‌ها ، تلاش های سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تجاری کشورمان در عراق و منطقه اقلیم را ارزشمند، با اهمیت و در راستای منافع و مصالح روابط راهبردی ایران و عراق توصیف نمود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان ، عراق را کشوری دوست، همسایه و شریک راهبردی جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد و افزود: با توجه به اهمیت روابط اقتصادی فی مابین و روند روبه رشد این همکاریها ، مسائل مطرح شده در این نشست را به مقام های عالی رتبه کردستان عراق و نیز به مقام ها و مسئولین ذیربط کشورمان منعکس خواهد کرد.

قشقاوی با تبیین اهمیت فعالیتهای اقتصادی موفق شرکت‌های ایرانی فعال در خارج از کشور و حضور قدرتمند ایران در حوزه های خارجی افزود: حمایت از شرکت‌ها و فعالان اقتصادی ایران درعراق در اولویت‌های اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که در سایه تلاش جدی‌تر شرکت‌ها و نیز حمایت‌های دولت و همچنین تقویت همکاری‌ها و رایزنی‌ها با دولت عراق، شاهد ارتقاء کمی و کیفی روابط اقتصادی ایران و عراق باشیم.

انتهای پیام

کد N856742