کامران در نطق میان دستور مطرح کرد:

ماجرای اقدام هیات رئیسه برای جلوگیری از استیضاح آخوندی

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد و از اقدام هیات رئیسه برای جلوگیری از استیضاح خبر داد.

به گزارش خبرنگارمهر درجلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حسن کامران درنطق میان دستور خود با بیان اینکه مقاومت یمنی‌ها سران عربستان را به سکته کشانده است، گفت: برای سازمان ملل متأسفم که رژیم صهیونیستی را از لیست کودک کش‌ها حذف کرده است. سازمان ملل جیره‌خور آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است. رژیم صهیونیستی هر روز زنان و بچه‌های بسیاری را می‌کشد و دستش  در کشورهای اطراف من جمله یمن به خون آغشته است.

نماینده مردم اصفهان با تشکر از سازمان هلال احمر به خاطر انتقال اقلام کمکی به یمن، ادامه داد: امیدوارم به برکت ماه مبارک رمضان و قرآن کریم روز قدس روز مرگ همه ظالمان با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست باشد.

اذن هیات رئیسه برای عدم بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  نسبت به حذف استیضاح وزیر راه از کمیسیون عمران ابراز نارضایتی کرد و گفت: آقای میرشفیعی چه کاره است که به آقای هاشمی رئیس کمیسیون عمران زنگ بزند و بگوید اذن هیأت رئیسه را گرفته‌ام؟ ولی هیأت رئیسه از این موضوع بی‌خبر است؛ باید استیضاح به موقع آورده شود زیرا استیضاح به معنای طلب توضیح از وزیر است نه مچ گیری. مگر حضرت  آقا نفرمودند حتی برنامه ششم را با حوصله بررسی کنید.

کامران با بیان اینکه اعضای کمیسیون عمران طبق آیین نامه ساعت ۱۴ امروز در جلسه حضور خواهند داشت، اضافه کرد: وزیر به دلیل حضور با رییس جمهور در سفر به استان خراسان شمالی، در جلسه پاسخگویی کمیسیون عمران حاضر نخواهد شد؛ کدام مهمتر است سفر به خراسان یا حضور در کمیسیون؟

وی در ادامه به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تا فساد، کارچاق کن، بده بستان و... وجود دارد بهره‌برداری نامفهوم خواهد ماند و اقتصاد مقاومتی در شرایط کنونی بی‌مفهوم است. از دست اشرافی‌گری چه کنیم؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس به سخنان رهبری در این باره اشاره کرد و گفت: مگر آقا به ما نفرمودند صرفه‌جویی کنید؟ بنده ناظر به سفرهای خارجی هستم. مثلا همین چند وقت پیش آموزش و پرورشی‌ها قصد برگزاری یک امتحان را داشتند که ما گفتیم بهتر است این کار را سفارتخانه انجام دهد، سپس لیست سفارتخانه آمد آنها هم می‌خواهند از کشور خارج شوند و یا مثلا وزارت علوم یک برنامه رایزنی دارد اما یک لیست برای خروج می آورد. از جان مردم چه می خواهید؟

کامران تصریح کرد: حقوق ذوب‌آهنی‌ها از اردیبهشت‌ماه با وجود اینکه جلوی ریاست‌جمهوری و استانداری تحصن کردند داده نشده است. این کارگران به نان شب خود محتاج هستند و دو سال است که پول داروی آن‌ها پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: آقای ربیعی در تبصره ۳ در تلفیق هزار میلیارد تومان آوردید اما چه شد؟ آقای نعمت‌زاده شما در همین صحن در پاسخ به سوال من گفتید؛ که مشکل را حل می کنید اما من از شما می‌پرسم این پول‌ها کجا رفت؟ آیا اسم این اتفاق تکریم ارباب رجوع است؟