عضو هیأت موسس جبهه یکتا اعلام کرد

تکذیب ارتباط تشکیلاتی "یکتا"با محمود احمدی‌نژاد

محمود احمدي‌نژاد

عضو هیأت موسس جبهه یکتا اعلام کرد که اعضای این جبهه با محمود احمدی نژاد ارتباط تشکیلاتی ندارند.

سید محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، درباره ارتباط تشکیلاتی اعضای جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی ( یکتا) با محمود احمدی نژاد، اظهار کرد: قبلا هم اعلام کرده ایم که اعضای جبهه با آقای احمدی نژاد ارتباط تشکیلاتی ندارند.

وی همچنین درباره این جبهه گفت: افراد اصلی تشکیل دهنده جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی مدیران ارشد دولت نهم و دهم هستند که هیأت موسس را تشکیل می‌دهند و اعضا غالبا از مدیرانی هستند که در وزارت خانه ها، دستگاه های اجرایی ، مدیریت های استانی و شهرستانی و حتی در بخش ها حضور داشتند.

وی ادامه داد:به طور کلی مجموعه وسیعی از نیروهای دلسوز و ارزشی که احساس کردند در این مقطع می توانند با انسجام بیشتری کار کنند و در خدمت اهداف نظام باشند اعضای این جبهه را تشکیل می‌دهند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:‌همانطور که رهبری فرزانه انقلاب در آخرین دیداری که با اعضای دولت دهم داشتند اشاره کردند که این دولت شعارها و آرمان های ‌امام (ره) و انقلاب را بر سردست گرفته است، اعضای این جبهه این افتخار را دارند که در ادامه فعالیت هایی که داشتند برای صیانت از خط امام و رهبری و تحقق بخشیدن به منویات امام (ره) و رهبری تلاش کنند.

وی با بیان اینکه اعضای حاضر در جبهه مجموعه ای هستند که تخصص های مختلف دارند یادآور شد: اعضای حاضر در جبهه در زمینه های مختلف سیاسی خارجی، سیاست داخلی، امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از افرادی هستند که در کارهای اجرایی بودند و تخصص و تجربه کافی دارند تا بتوانند در موضوعات مختلف مواضع سنجیده ای اتخاذ کنند .از جمله ویژگی های این جمع این است که پیشینه و کارنامه روشنی در دوران انقلاب و دفاع مقدس و مسئولیت های اجرایی و خدمت به مردم داشتند.

حسینی ادامه داد: البته این جمع بعد از دولت دهم جلسات فراوانی داشته اند اما در این مقطع به این جمع بندی رسیدند که این موضوع اعلام شود تا افرادی که مایل هستند در تهران و شهرستان ها به این جمع بپیوندند ، نظرات خود را برای تهیه اساسنامه که پیش نویس آن تهیه و آماده شده بدهند و برای تقسیم کار و اتخاذ مواضع اعلام آمادگی کنند.

وی با اشاره به اولین همایش جبهه یکتا که قرار است فردا برگزار شود ، بیان کرد:‌ برای آغاز فعالیت های جدی تر فردا از ساعت 16 از اعضا در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب ( سرچشمه) دعوت کرده ایم و درآنجا بخشی از مواضع اعلام و پس از آن سازمان دهی کار به شکل دقیقتر شروع می‌شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که چه تشکل هایی این جبهه را تشکیل می‌دهند؟ ، گفت: وقتی می گوییم جبهه یعنی فراتر از یک تشکل خاص. البته اگر ضرورت ایجاب کند خود این جبهه به عنوان تشکل رسمی بعدا در وزارت کشور ثبت می‌شود مثل سایر مجموعه ها که ابتدا فعالیت خود را اعلام کردند و بعد وقتی به جمع بندی رسیدند به عنوان حزب یا تشکل کارهایشان را انجام دادند چون مجموعه ای از افراد مختلف در این جبهه وجود دارند در این که روال قانونی را در آینده طی کنند مشکلی وجود ندارد.

این عضو هیأت موسس جبهه یکتا همچنین درباره دبیر این جبهه گفت:‌ جبهه مبتنی بر تصمیم گیری جمعی است و محوریت فرد نداریم ولی قطعا تقسیم کار صورت خواهد گرفت به همین دلیل در حال حاضر آقای حاجی بابایی سمت دبیری جبهه را به عهده دارند.

به گزارش ایسنا،‌ حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم، مصطفی محمدنجار وزیر دفاع دولت نهم و وزیر کشور دولت دهم، علیرضا علی احمدی وزیر آموزش و پرورش دولت نهم، محمد مهدی زاهدی وزیر علوم و تحقیقات دولت نهم ، کامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات دولت دهم، محمد حسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم،‌محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم، اسد الله عباسی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دولت دهم، ‌فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی دولت دهم، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید دولت دهم، لطف الله فروزنده معاون پارلمانی دولت دهم، ابراهیم عزیزی معاون توسعه و برنامه ریزی دولت نهم‌و مهرداد بذرپاش از اعضای هیأت موسس جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی ( یکتا) هستند.

انتهای پیام

کد N856595