استادی با توصیه به مبلغان:

روحانیون در مسائل سیاسی جدی باشند

حوزه علميه

یک عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: روحانیون باید در مسائل سیاسی بسیار جدی و تنها تابع رهبری باشیم در تبلیغ به نظام و انقلاب کمک کنیم و نباید به اختلافات سیاسی دامن بزنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله رضا استادی در گردهمایی مبلغان اعزامی ماه مبارک رمضان که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان فعالیت‌های بسیاری برای از بین بردن این کشور انجام می‌دهند و می‌خواهند ایمان مردم را از هر راهی که می‌توانند سست کنند.

وی افزود: هیچ چیزی جای منبر را در تبلیغ نمی‌گیرد؛ زیرا اشکال مختلف تبلیغ که لازم هم هستند هر کدام کارکرد خود را دارند که منبر از بهترین اشکال تبلیغی است.

استادی اظهار کرد: اگر هدف همه ما در زندگی فقط خدا باشد همه مشکلات سپری می‌شود؛ اگر هدف خدایی شد، قطعا همه مشکلات سپری شده و مشکلات و کمبودها همه جبران می‌شود.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: همه کارهایی که طلاب انجام می‌دهند، باید با نیت قربت صورت گیرد؛ هدف ما باید تحول آفرینی باشد حتی اگر در یک سال یک نفر هم به دین سوق پیدا کند، بسیار مهم است.

وی گفت: در آیات بسیاری از قرآن کریم آمده است که پیامبران نیز در مقابل کاری که برای مردم می‌کردند، توقعی نداشتند؛ درست است که در یک مکان تبلیغی، مردم باید یک مبلغ را تامین کنند، ولی یک مبلغ نباید از کسی توقع داشته باشد.

این استاد حوزه علمیه قم افزود: طلاب در سفر تبلیغی با مردم زندگی می‌کنند و برای این امر باید رفتاری داشته باشند که الگو باشند؛ مردم در رفتار روحانیون دقت بسیاری می‌کنند و همه چیز را متوجه می‌شوند؛ آنچه دین مردم را حفظ کرده است عمل روحانیون است نه علم آنها.

استادی اظهار کرد: یک مبلغ نباید در فضای رسانه‌ای که در ماه رمضان است غرق شود؛ نباید یک سریال تلویزیونی ساعت برنامه‌ها را تغییر دهد که قطعا نقش مهمی در نگاه مردم به روحانیون دارد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اهل منبر، نباید مردم را از مساجد دور کنند حتی کسی که در آخرین لحظات، نماز مغرب را به جای می‌آورد هم در نظر خداوند بسیار قیمت دارد؛ نباید به شکلی با این فرد برخورد کرد که سرخورده شود؛ زیرا او انسان شریفی است که حتی در آخرین لحظات قضا شدن نماز هم سعی می‌کند ارتباط خود را با خدا همچنان حفظ کنند.

وی گفت: یک روحانی موفق باید در مکان‌هایی که حضور می‌یابد سعی کند که اگر در آن مکان اختلاف هم وجود دارد این اختلافات را بکاهد و مبداء دوستی دیگران باشد؛ با بدبینی و اختلاف کارها پیش نمی‌رود، باید سعی کنیم اگر اختلافی هم وجود دارد آن را حل کنیم.

این عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: روحانیون باید در مسایل سیاسی بسیار جدی باشیم و تنها تابع رهبری باشیم؛ رهبر انقلاب در بحث همدلی فرمود باید خوبی‌ها و بدی‌ها با هم دیده شود و اگر انتقادی هم صورت می‌گیرد باید از سر دلسوزی باشد؛ اگر قرار است در تبلیغ به نظام و انقلاب کمک کنیم نباید به اختلافات سیاسی دامن بزنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، استادی اظهار کرد: مبلغان باید در مکان‌های تبلیغی برنامه خوبی برای تبلیغ روی جوانان داشته باشند؛ امروز جوانان ما اطلاعات فراوانی دارند به همین خاطر باید توان اقناع آنها را داشته باشیم.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: روحانیون باید احترام همدیگر را داشته باشند و اجازه ندهند که کسی غیبت و بدگویی روحانی دیگر را بکند؛ باید زمینه اعتماد مردم را نسبت به روحانیون بیشتر کنیم و اگر نقطه ضعفی هم در برخی طلاب دیدیم؛ باید این بحث‌ها را بین خود حل کنید.

انتهای پیام

کد N856484