بازدید دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) از مراکز دینی و علمی تایلند

سازمان فرهنگ و ارتباطات,مجمع اهل بيت

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با سفر به کشور تایلند، ضمن بازدید از مراکز فرهنگی و دینی این کشور با رؤسای این مراکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محمدحسن اختری و هیأت همراه، به همراه مصطفی نجاریان‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان در تایلند از دفتر نمایندگی جامعة‌المصطفی (ع) و مدرسه علمیه خواهران المهدیه تایلند دیدار و با رئیس و مدیران و کادر آموزشی و دانشجویان این مراکز گفت‌وگو و در نشست با جمعی از فارغ‌التحصیلان جامعة‌المصطفی و مدیران و اعضاء انجمن فارغ‌التحصیلان تایلندی از قم، شرکت کرد.

وی همچنین در ضیافت شام کمالیان، سفیر کشورمان در بانکوک که با حضور نجاریان‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان و حجت‌الاسلام کریمی، مسئول نمایندگی المصطفی در تایلند و اعضای مجمع عمومی اهل بیت (ع) و مجمع بومی اهل بیت (ع) برگزار شد، شرکت کرد.

اختری در این مراسم، تأسیس مجمع بومی اهل بیت (ع) را با رونمایی از بنر این مجمع تأیید کرد.

مجمع بومی اهل بیت (ع) تایلند با حمایت مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تلاش و همت رایزن فرهنگی ایران در این کشور تأسیس شده است.

اختری همچنین از مؤسسه مطالعات اسلامی تایلند و استودیو تلویزیونی انصار المهدی بازدید کرد و در نشستی با رئیس و مدیران این مؤسسه، به گفت‌وگو پرداخت.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیأت همراه همچنین با حضور رایزن فرهنگی کشورمان در تایلند، با مدیران و کادر آموزشی دانشگاه راجابات آیوتایا و زیارت آرامگاه شیخ احمد قمی دیدار کرده و از اتاق ایران رایزنی فرهنگی کشورمان در این دانشگاه بازدید کرد.

اختری در این دیدار با معرفی ظرفیت‌های مجمع جهانی اهل بیت (ع) و فعالیت‌های شاخص دانشگاه اهل بیت (ع)، آمادگی مجمع را برای همکارهای مشترک علمی اعلام کرد و از رئیس دانشگاه و مدیران آن برای سفر به ایران و دیدار از مجمع جهانی اهل بیت (ع) و دانشگاه تحت پوشش آن مجمع، دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N856293