گروه‌های حامی دموکراسی در هنگ‌کنگ امروز به خیابان‌ها می‌آیند

گروههای حامی دموکراسی امروز (یکشنبه) در حالی به خیابان‌های هنگ‌کنگ می‌آیند که قرار است بسته اصلاحات سیاسی که این دولت شهر را به اختلاف انداخته و باعث تظاهرات گسترده شده، به رای گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بسته اصلاحات که چگونگی انتخاب مدیر اجرایی هنگ‌کنگ را مشخص می‌کند روز چهارشنبه در پارلمان به بحث و در پایان هفته به رای گذاشته می‌شود.

این بسته همچنین باعث تنش‌ها و اختلافاتی در هنگ‌کنگ شده و از سال گذشته میلادی ده‌ها هزار تن از حامیان دموکراسی علیه این بسته که توسط دولت پکن ارائه شده، دست به تظاهرات زده‌اند.

راهپیمایی امروز نخستین سری از راهپیمایی‌های فعالان دموکراسی است که گفته‌اند تا زمانی که قانونگذاران به این لایحه پیشنهادی رای می‌دهند هر روز به راهپیمایی‌های خود ادامه خواهند داد.

سازمان‌دهندگان این راهپیمایی می‌گویند، انتظار می‌رود 50 هزار تن در این راهپیمایی شرکت کنند اگرچه قرار نیست اشغال منطقه یا مکانی همانند آنچه سال گذشته میلادی رخ داد، در دستور کار معترضان قرار بگیرد.

براساس جدیدترین نظرسنجی‌ها، 43 درصد از هنگ‌کنگی‌ها مخالف این بسته و 41.7 درصد موافق آن هستند.

هنگ‌کنگ یک منطقه نیمه‌ خودمختار است که در 1997 از استعمار انگلیس درآمد و دولت لندن آن را به چین واگذار کرد. این منطقه به دنبال استقلال و ازادی‌های بیشتر از چین است.

انتهای پیام

کد N856084

خواندنی از سراسر وب