رئیس کمیسیون اقتصادی:

تورم به قیمت رکود کنترل شد/ کشور از رکود خارج نشده است

سیاسی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت شتاب تورم را به قیمت رکود کنترل کرد، اظهار داشت: کشور نه تنها از رکود خارج نشده، بلکه رکود روز به روز گسترش می یابد.

ارسلان فتحی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دولت شدت تورم را کنترل کرده و نتوانسته نرخ تورم را کاهش دهد، گفت: شتاب تورم به قیمت رکود کنترل شده است و رکود امروز در زندگی مردم ملموس است.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم توانایی ادامه این گونه زندگی را ندارند، اظهار داشت: تمام بازارهای کشور راکدند و در اقصی نقاط کشور علی الخصوص مناطق محروم این رکود کاملا مشهود است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کارگران فصلی به خاطر تعطیلی پروژه های عمرانی هیچ درآمدی ندارند و در نتیجه قدرت خریدشان کاهش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه کشور هنوز از حالت رکود خارج نشده است، اظهار داشت: رکود روز به روز در کشور گسترش می‌یابد.

فتحی پور با انتقاد از عدم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: متاسفانه همه منتظر نتیجه مذاکرات هسته ای هستند و پروژه های عمرانی و ساخت و سازها متوقف شده است و کسی رغبت نمی کند کار کند.

نماینده مردم کلیبر تصریح کرد: کارخانه های ذوب آهن و سیمان دچار مشکلات اساسی هستند، زیرا انبارهایشان از تولید اشباع شده است و تقاضایی برای اجناسشان وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید هر چه سریعتر سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند، اظهار داشت: سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکنون اجرا نشده است، دولت در اولین قدم باید قوانین مزاحم را ملغی کند که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

فتحی پور گفت: کمیسیون اقتصاد قوانین مزاحم را احصاء کرده و به دولت ارائه داده است. دولت باید هر چه سریعتر در این خصوص به مجلس لایحه ارائه کند تا موانع تولید هر چه سریعتر رفع شود.