جورج بوش: آمریکا برای شکست داعش به نیروهای جنگی نیاز دارد

آمريكا,داعش

جورج بوش در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی گفت که آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه باید به این مناطق نیروی زمینی جنگی اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری "هیل"، جورج بوش رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه با روزنامه "اسرائیل هیوم " اعلام کرد: رئیس‌جمهور آمریکا باید در مورد داعش این اراده را داشته باشد که از نیروهای جنگی استفاده کند. موضع من در این‌باره این بوده که لازم است نیروهای جنگی به این مناطق اعزام شود.

این اظهارات جورج بوش چند روز پس از آن مطرح شد که اوباما از تصمیم خود برای اعزام 450 نیروی نظامی دیگر به عراق خبر داد. براساس اعلام سخنگوی کاخ سفید قرار است این 450 نیروی نظامی به آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای محلی عراق در مبارزه با داعش بپردازند.

در حال حاضر 3100 نیروی آمریکایی در عراق مشغول به فعالیت هستند که عمده فعالیت‌های آنها به بخش ارائه مشاوره به نیروهای عراقی مربوط می‌شود.

دولت اوباما برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه از حملات هوایی استفاده بسیاری کرده است.

جورج بوش در ادامه اظهارات خود درباره چگونگی برخورد آمریکا با داعش گفت: تصمیم‌گیری در این باره با توجه به تلفات جنگی و حمایت عمومی اندک بسیار دشوار است.

وی ضمن مقایسه داعش با القاعده اظهار کرد: فکر می‌کنم تاریخ نشان خواهد داد که القاعده در عراق مغلوب شد. من مسیر اعزام نیروهای نظامی را انتخاب کردم. حال باید دید دولت ما تا چه اندازه خود را با واقعیت‌های موجود در منطقه وفق خواهد داد.

جورج بوش در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: تنها چیزی که مرا دلتنگ رئیس‌جمهور بودن می‌کند بخش مربوط به فرماندهی کل نیروهای مسلح است. من ارتش‌مان را بسیار دوست می‌دارم.

انتهای پیام

کد N855981