آمریکا تسلیحات نظامی سنگین در منطقه بالتیک و شرق اروپا مستقر می‌کند

آمريكا,اروپا

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که این کشور قصد دارد تسلیحات نظامی گسترده در منطقه بالتیک و شرق اروپا مستقر کند تا از امنیت هم‌پیمانان خود در این مناطق اطمینان حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: آمریکا قصد دارد تجهیزات نظامی سنگین در منطقه بالتیک و کشورهای شرق اروپا مستقر کند که هدف از این کار حصول اطمینان از امنیت این مناطق با توجه به اقدامات مداخله‌جویانه روسیه در شرق اوکراین و جلوگیری از تعرض‌های بیشتر مسکو است.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: ما قصد داریم تجهیزات مهمی را در این مناطق مستقر کنیم.

وی با اشاره به گزارشی که به تازگی در نیویورک تایمز منتشر شده، گفت که پنتاگون تانک، خودروهای زرهی و تسلیحات سنگین در مناطق شرق اروپا و بالتیک مستقر خواهد کرد.

نیویورک تایمز پیشتر در گزارشی نوشت: از زمان پایان جنگ سرد احتمالا این نخستین باری خواهد بود که آمریکا قصد دارد تجهیزات نظامی سنگینی را در غرب روسیه مستقر کند.

یک سخنگوی پنتاگون نیز در واکنش به این گزارش نیویورک تایمز گفت که هنوز تصمیم قطعی درباره نحوه استقرار این تسلیحات اتخاذ نشده است.

"استیو وارن"، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: در سال‌های گذشته نیز ارتش آمریکا به دنبال تجهیز بیشتر هم‌پیمانان خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بود. ارتش آمریکا همچنان به بازبینی‌های خود ادامه می‌دهد تا بهترین مکان برای استقرار تجهیزات خود را بیابد.

انتهای پیام

کد N855897