مناقشه بر سر افتتاحیه پرهزینه بازی‌های اروپایی در جمهوری آذربایجان

وزیر ورزش جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) اعلام کرد، مراسم پرخرجی که این کشور به منظور افتتاحیه بازی‌های اروپایی برگزار کرد، بالغ بر 95 میلیون دلار هزینه داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این در حالی است که سازمان‌دهندگان این مراسم از یک خواننده زن مشهور غربی نیز به منظور شرکت در این مراسم افتتاحیه دعوت کردند که به طور محرمانه در چند روز گذشته در خاک این کشور اقامت داشته است.

در حالی که برآورد شده که مراسم دو ساعته‌ای که در شهر باکو به منظور افتتاحیه بازی های اروپایی برگزار شد 3 /95 میلیون دلار هزینه داشته است این برآورد نشان می‌دهد که هزینه این مراسم دو برابر هزینه‌ای است که به منظور مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک سال 2012 لندن صرف شد.

آزاد رحیم‌اف، وزیر ورزش جمهوری آذربایجان اظهار کرد که تنها پس از پایان این بازی‌ها که از 12 تا 28 ژوئن برگزار می‌شوند می‌توان هزینه‌های نهایی را برآورد کرد زیرا هنوز برخی هزینه‌ها پرداخت نشده است.

با این حال نمایندگان کمیته عملیاتی این بازی‌ها و همچنین کمیته‌های المپیک اروپا اظهار کردند که احتمالا این مقام جمهوری آذربایجان در برآوردهای خود اشتباه کرده است و هزینه واقعی این مراسم بسیار کمتر از آن چیزی است که وی گفته است.

از طرف دیگر سامایا محمدووا، سخنگوی رحیم‌اف به آسوشیتدپرس گفت که وزارت ورزش جمهوری آذربایجان همچنان این برآورد هزینه خود را تایید می‌کند.

دولت جمهوری آذربایجان با هرگونه انتقاد از خود برخورد شدید می‌کند. پس از آنکه پارلمان آلمان با تصویب قطعنامه‌ای خواهان آزادی فعالان سیاسی به زندان افتاده در جمهوری آذربایجان شد دولت این کشور با تاکید بر اینکه افراد به زندان افتاده، زندانیان سیاسی نیستند، گفت که این اقدام پارلمان آلمان به منظور بدنام کردن جمهوری آذربایجان انجام شده است.

انتهای پیام

کد N855671