آلمانی‌ها حامی خروج یونان از منطقه یورو هستند

نظرسنجی صورت گرفته توسط کانال ZDF آلمان نشان می‌دهد که صبر شهروندان این کشور در قبال یونان پس از مناظرات داغ در مورد بحران بدهی این کشور رو به اتمام است و بیش از نیمی از آن‌ها خواهان ترک ناحیه یورو توسط یونان هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، نظرسنجی صورت گرفته توسط پلیت بارومیتر، نشان دهنده تفاوت عمیقی درباره رویکرد آلمانی‌ها نسبت به آتن است.

نظرسنجی مشابهی توسط شبکه ZDF در ژانویه سال جاری میلادی نشان می‌داد که تنها یک سوم از آلمانی‌ها خواهان ترک یونان از ناحیه یورو هستند و 55 درصد نیز می‌خواهند که این کشور در منطقه یورو باقی بماند.

این نظرسنجی اما مشخص کرد که 51 درصد آلمانی‌ها می‌خواهند یونان ناحیه یورو را ترک کند و 70 درصد نیز مخالف اقدامات بیشتر اتحادیه اروپا در قبال آتن هستند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به یونان و وام دهندگان این کشور تاکید کرده که بیشتر به سمت توافق موسوم به نقدینگی در قبال اصلاحات تمرکز داشته باشند .

همچنین رهبر حزب رادیکال چپ آلمان اعلام کرد که از اقدامات برای نجات یونان حمایت می‌کند و خروج از ناحیه یورو تنها این حس را به وجود می‌آورد که بانک مرکزی اروپا اقداماتی را برای تضمین ثبات و عدم فروپاشی واحد پولی جدید یونان انجام می‌دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از برنامه‌های حتمی، ارائه مجدد پول رایج قدیمی یونان موسوم به دراخما است اما باید این تضمین حاصل شود که بانک مرکزی اروپا به حمایتش از یونان ادامه خواهد داد چون این پول رایج قدیمی ارزش خود را از دست داده است.

انتهای پیام

کد N855656