روحانی: شورای عالی امنیت ملی کسی را ممنوع التصویر نکرده /هرکس چنین حرفی زده است باید مجازات شود/5

حسن روحانی

رئیس جمهور درباره ممنوع التصویری رئیس جمهور اسبق گفت که شورای عالی امنیت ملی کسی را ممنوع التصویر نکرده است.

به گزارش خبرآنلاین، دکتر حسن روحانی درپاسخ به سوالي درباره ممنوع التصوير شدن رئيس جمهور اسبق گفت: مسائلی که ما داریم در مسائل سیاسی و اجتماعی، برخی از این مسائل یک روزه و یک شبه حل و فصل نمی شود. باید شرایط امروز را نسبت به 2 سال پیش در نظر بگیریم و ببینیم روند به سمت حل و فصل بوده یا معکوس بوده یا حرکتی نداشته. همه تلاشمان این است که شرایط کشور را از شرایطی که قبلا مناسب نبود برگردانیم به شرایط قانونی و مناسب در جامعه. نمی توانیم بگوییم در این 22 ماه تغییری حاصل نشده است؛ به هرحال در مسائل اجتماعی و فرهنگی انجمن های دانشجویی فعال هستند و حضور دارند. 16 آذر این دو سال را با قبل این دولت مقایسه کنید. خانه سینما افتتاح شده. خانه احزاب فعال شده. اینجوری نیست که هیچ حرکتی نشده باشد. اما اینکه انتظار داشته باشیم همه مسائل اجتماعی و فرهنگی در 22 ماه تمام شود، حتما تمام نمی شود.

 مشکلات را باید حل کنیم. منتهی مهم این است که نباید مایوس شویم. اگر 4-5 نفر حرکت غیرقانونی کردند باید اولا نصیحت و جذب کنیم و بگوییم به نفع کشور نیست. اساس 24 خرداد 92 این بود که مردم گفتند افراط و تفریط و خشونت نباشد و قانون حاکم باشد.

همه ما باید کمک کنیم و بدانیم دولت هیچ کاری را، نه مسائل اجتماعی و فرهنگی فقط، بلکه اقتصادی و سیاست داخلی و خارجی، هیچکاری را بدون حضور و حمایت مردم نمی تواند انجام بدهد. مردم همچنان باید در صحنه بمانند و از دولت حمایت کنند.

شورای امنیت ملی هیچ مصوبه ای در زمینه ممنوع التصویری کسی ندارد و اگر کسی چنین چیزی را به شورای امنیت ملی نسبت بدهد خلاف کرده و باید طبق قانون مجازات شود.

 

2929

کد N855633