روحانی: تعبیر خاصی درباره نیروی انتظامی نداریم، می گوییم قانون را عمل کنند/3

حسن روحانی

رئیس جمهور گفت: امام (ره) روی حرف هایی که اول انقلاب درباره اینکه زن ها نباید در تظاهرات شرکت کنند تا نامحرم صدای آن‌ها را نشنود، خط بطلان کشیدند.

به گزارش خبرآنلاین ،رئیس جمهور در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوالی درباره تعامل دولت یازدهم و حوزه های علمیه وعلماء  و اینکه چه اقداماتی برای رفع نگرانی علما و تعامل رابطه بهتر دولت با علما و روحانیون دارید؟ تصریح کرد: دولت که تعبیر خاصی درباره نیروی انتظامی ندارد بلکه حرف دولت این است که همه دستگاهها باید در چارچوب قانون عمل کنندو آن هم آنکه قانون جمهوری اسلامی متخذ از متن شرع است و قانون ما اسلامی است و امام (ره) هم فرمودند اجرای قانون برای همه لازم است .

وی افزود: در خصوص سایر مسائل فرهنگی نیز دولت موظف به اجرای قانون است؛ ضمن اینکه حقوق مردم هم باید حفظ بشود. امام خمینی (ره) درباره مسائل فرهنگی بن بستی که قبلا فکر می شد را باز کردند و روی  حرف هایی که اول انقلاب درباره اینکه زن ها نباید در تظاهرات شرکت کنند تا نامحرم صدای آن‌ها را نشنود، خط بطلان کشیدند.

روحانی تصریح کرد: زمانی که زن ها باید بیایند رای بدهند همه به آنها احترام می گذاریم  اما از انتخابات که عبور می کنیم مثل این  است که رای و نظر ما درباره آن ها عوض می شود؛ در حالی که خانم های ما یعنی خواهران و مادران و همسران ما هم به دین شان و هم به فرهنگ شان معتقدند و به عفت و حجاب و چارچوب‌های قانونی کشور اسلامی نیز احترام می گذارند.

وی افزود: ما نباید تصور کنیم که ما می خواهیم اسلام را پیاده کنیم اما بانوان کشور می خواهند خلاف اسلام عمل کنند چرا که در گذشته و امروز خانم ها در همه عرصه ها پیشتاز بوده اند و ما باید حق نشاط، شادی و حق زندگی اجتماعی درچارچوب موازین اسلامی و قانون را برای همه از جمله بانوان را محترم  بشماریم.

29220

کد N855628