روحانی/8/: شورای عالی امنیت ملی کسی را ممنوع التصویر یا ممنوع الخبر نکرده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قوانینی از جمله هدفمندی یارانه ها ، بهبود فضای کسب و کار و آزاد سازی سهام عدالت را اجرا نکرده است ،‌گفت: وظیفه دولت اجرای قانون است منتهی مردم توجه دارند که برخی قوانین در چارچوب امکانات و درآمدها است. البته در برخی موارد مانند قانون بهبود محیط کسب و کار ، دولت آن را اجرایی کرده است . یکی از افتخارات این دولت بهبود رتبه از لحاظ کسب و کار است به طوری که از رتبه 152 از لحاظ کسب و کار به رتبه 130 رسیدیم و 22 رتبه به سمت مثبت حرکت کردیم.

وی درباره آزادسازی سهام عدالت نیز تصریح کرد: دولت به دنبال تهیه لایحه در این زمینه است البته یک سری هماهنگی ها قبل از تقدیم لایحه نیاز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه اساس کار دولت اجرای قوانین است گفت: ما حتی قوانینی مانند قانون خدمات رسانی به ایثارگران که سال‌ها مانده بود را اجرا کردیم و در سال گذشته 1700 میلیاردتومان برای اجرای آن هزینه کردیم.

خبرنگاری با اشاره به اقدامات گروه های افراطی در زمینه اخلال در سخنرانی رئیس جمهور و یادگار امام (ره) ، لغو کنسرت ها پرسید دولتی که هنوز نتوانسته برای اخلال در سخنرانی ها و تجمعات غیر قانونی تدبیری بیاندیشد برای برگزاری انتخابات چه تدبیری خواهد داشت؟ روحانییادآور شد:‌ ما در حوزه سیاسی و اجتماعی یک سری مسائل داریم که برخی از آن‌ها یک روزه و یک شبه حل و فصل نمی شود. ما باید شرایط امروز را نسبت به دو سال پیش در نظربگیریم و ببینیم روند رو به جلو، معکوس یا متوقف بوده است؟

وی با بیان اینکه ما سعی کردیم که شرایط نامناسب را به شرایط قانونی برگردانیم گفت:‌ ما نمی توانیم بگوییم تغییری حاصل نشده است. شما 16 آذر این دو سال را با 16 آذر قبل از این دولت را مقایسه کنید. خانه احزاب فعال تر شده است و این طور نیست که هیچ اتفاقی نیفتاده باشد اما نباید انتظار داشته باشیم همه مشکلات تمام شود.

روحانی درباره اقدامات گروه های افراطی واخلال در سخنرانی ها تصریح کرد: ما اولا باید این افرادرا نصیحت و جذب کنیم و به آن‌ها بگوییم هدف 24 خرداد 92 این بود که مردم آمدند و گفتند افراط و تفریط نباید باشد و در همه کارها قانون ملاک باشد.

وی ادامه داد: ما باید کمک کنیم و بدانیم دولت هیچ کاری را بدون حضور و حمایت مردم نمی تواند انجام دهد ومردم همانطور که پای صندوق های رای آمدند همچنان باید به د ولت کمک کنند تا این معضلات برطرف شوند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای عالی امنیت ملی درباره ممنوع التصویری کسی که هشت سال سابقه ریاست جمهوری دارد مصوبه ای داشتته است ، گفت:‌ این که شورای عالی امنیت ملی کسی را ممنوع التصویر یا ممنوع الخبر کرده کاملا دروغ است. شورای امنیت ملی هیچ مصوبه ای در این زمینه ندارد و اگر کسی هم این را به شورای امنیت ملی انتساب داده خلاف کرده و باید طبق قانون مورد مجازات قرار گیرد.

ادامه دارد...

کد N855610