برلوسکنی: تحریم‌های ضد روسیه ناعادلانه، غیر موثر و زیان بخش است

حزب "فورزا" ایتالیا تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو در سال 2014 میلادی را ناعادلانه ، غیر موثر و زیان آور خواند و از پارلمان ایتالیا خواست از تحریم‌ها و فلسفه خصمانه‌ای که ارائه داده دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای پارلمان ایتالیا از حزب "فورزا" به رهبری رناتو برونتا روز پج شنبه پیش نویس قطعنامه‌ای را برای هدف گرفتن تحریم‌های ضد روسیه ارائه دادند.

این حزب همچنین قصد دارد دیگر کشورهای اروپایی را متقاعد کند تا در آستانه برگزاری نشست قریب الوقوع شورای اروپا، این درخواست را دنبال کنند. رهبران اتحادیه اروپا 26- 25 ژوئن ( چهارم تا پنجم تیر) با یکدیگر در بروکسل دیدار کرده تا در بین دیگر مسائل درباره تحریم‌های ضد روسیه نیز مذاکره کنند.

حزب فورزا به رهبری سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر سابق ایتالیا در پیامی قاطعانه خطاب به آمریکا گفت: واشنگتن باید درک کند که هیچ بازگشتی به فضای جنگ سرد وجود ندارد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط این گروه پارلمانی، برونتا گفت: آمریکا باید متوجه شود که شیوه همکاری از طریق اعمال تحریم‌ها که باعث تحقیر انسان‌ها می‌شود، نیست.

ابتکار عمل حزب فورزا ایتالیا یک روز پس از سفر کوتاه اما مهم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به ایتالیا در روز چهارشنبه صورت گرفت.

پوتین در این سفر با ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا مذاکره و از غرفه روسیه در نمایشگاه سال 2015 میلادی میلان دیدار کرد.

پوتین در این سفر همچنین با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا و سیلویو برلوسکنی دیدار کرد که متعهد شده با تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو که به شرکای اروپایی روسیه لطمه زده مبارزه کند.

انتهای پیام

کد N855488