تعطیلی دفاتر گروه «نجات کودکان» در پاکستان

پاكستان

دولت پاکستان دفاتر گروه بین‌المللی کمک‌رسان «نجات کودکان» در اسلام‌آباد را به علت نقض قوانین این کشور تعطیل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های دولت پاکستان این دفاتر را تعطیل کرده و به کارمندان آن دستور دادند تا این اماکن را تخلیه کنند. آنها همچنین به کارمندان پاکستانی این دفاتر گفتند که دولت اسلام‌آباد از تمامی کارکنان خارجی این گروه کمک‌رسان خواسته تا ظرف 15 روز پاکستان را ترک کنند.

چودری نثار خان، وزیر کشور پاکستان گفت که این گروه قوانین مربوط به انجام عملیات کمک‌رسانی در پاکستان را نقض کرده و دیگر اجازه فعالیت ندارد چراکه علیه منافع پاکستان عمل کرده است.

گروه «نجات کودکان» نیز در بیانیه‌ای تعطیلی دفاتر خود در اسلام‌آباد توسط دولت را تایید کرد و آورده است: ما به شدت مخالف این اقدام هستیم و نگرانی‌های عمیق خود را به شدیدترین شکل ممکن ابراز می‌کنیم.

این گروه در پاکستان بیش از 35 سال است که فعالیت می‌کند و در حال حاضر 1200 کارمند در سراسر این کشور دارد که هیچ‌یک از آنها خارجی نیستند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز نگرانی عمیق خود را بابت سرکوب این گروه ابراز کرد و سخنگوی این وزارتخانه گفت: نجات کودکان یکی از سازمان‌هایی است که با شفافیت کامل و همکاری نزدیک با دولت اسلام‌آباد فعالیت می‌کند.

گروه کمک‌رسان بین‌المللی نجات کودکان به این خاطر که مردم بر این باورند با کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده به دست تفنگداران ویژه آمریکایی در 2 مه 2011 در ارتباط است، وجهه خوبی در پاکستان ندارد.

این گروه اعلام کرد که سال گذشته میلادی به آموزش، بهداشت و امنیت غذایی بیش از چهار میلیون کودک و خانواده آنها کمک کرده است.

انتهای پیام

کد N855448