رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:

اردوگاه اسلام، مسیحیت را به کوشش جهت "تقویت اخلاق" دعوت کند

اسلام

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: امروز اردوگاه اسلام، مسیحیت را به کوشش مشترک جهت "تقویت اخلاق" دعوت کند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: امروز اردوگاه اسلام، مسیحیت را به کوشش مشترک جهت "تقویت اخلاق" دعوت کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در ادامه دیدارها و سخنرانی‌های خود در جریان سفر به چند کشور اروپایی با دکتر «جلول محمد صدیقی»، مدیر مرکز امام غزالی مسجد بزرگ پاریس دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در این دیدار، اظهار کرد: امروز لازم است اردوگاه اسلام شامل شیعه و سنی در صف واحدی، اردوگاه مسیحیت را به کوشش مشترک جهت "تقویت اخلاق در جهان" دعوت کند.

وی با اشاره به این‌که «چنین دعوتی اگر صورت گیرد چند فایده در بر دارد» گفت: یک فایده این است که روابط بشر از حیث زندگی، بیش از گذشته در هم تنیده شده و چنین وضعیتی زندگی بشر را به بازتعریف و بازسازی مبتنی بر مشترکات اخلاقی نیازمند کرده است.

تندروی‌ها، چهره اسلام ناب محمدی را نزد جهانیان غبارآلود جلوه می‌دهد

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: دعوت به اخلاق ادیانی خود؛ مصداق دعوت به کلمه "سواء" است که قرآن ما را به دعوت کردن اتباع ادیان به آن فراخوانده است.

وی ادامه داد: فایده سوم غبارزدایی از چهره اسلام ناب محمدی است که متاسفانه این چهره در اثر رفتارهای سلفی‌های تندرو در نزد جهانیان غبارآلود جلوه داده می‌شود.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در جریان سفر خود به پنج کشور فرانسه، ایتالیا، سوئد، بلژیک و واتیکان نشست‌ها، سخنرانی‌ها و دیدارهایی با مقامات دینی، علمی و مسلمانان این کشورها داشته است.

دیدار با دکتر جلول محمد صدیقی در پاریس پایتخت کشور فرانسه صورت گرفت و قرار است مبلغی در جمع مسلمانان واتیکان نیز سخنرانی کند.

انتهای پیام

کد N855309