پوتین روند دموکراسی و آزادی در روسیه را ستود

در شرایطی که ولادیمیر پوتین در روز ملی روسیه روند دموکراتیک و آزاد کشورش را ستود، انتقادهای خارجی درباره سرکوب اپوزیسیون و تشدید آنچه غربی‌ها "فرهنگ میهن‌پرستی پراخاشگرایانه" در این کشور می خوانند، افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "ولادیمیر پوتین"، سخنان رئیس‌جمهوری روسیه در روز ملی کشورش (12 ژوئن) و ستایش روند دموکراتیک و آزاد آن در شرایطی انجام شد که یک عضو گروه "دختران گروه موسیقی مخالف پوتین" روز جمعه به دست پلیس در مسکو دستگیر شد. پوتین در حالی روز جمعه در مراسم کرملین سخنرانی کرد که انتقادهای خارجی مبنی بر ساکت کردن گروه‌های اپوزیسیون و ترویج فرهنگ وطن پرستی در این کشور افزایش یافته است.

در روز ملی روسیه هچنین اعتراضی از سوی دو فعال این گروه مخالف برگزار نشد اما پلیس فورا یکی از آن زنان را به نام "نادیا تولوکونیکووا" را بازداشت کرد. وی عضو این گروه موسیقی دختران است که دوسال به خاطر اعتراض ضد پوتین در سال 2012 در صومعه زندانی شد. این زنان با پوشیدن لباس‌های زندانیان مقابل میدانی در نزدیکی کرملین نشسته بودند و پرچم سه رنگ روسیه را می‌دوختند. این دختر معترض در زمان حبس به کار خیاطی مشغول بود و بعدا عکسی را از خود در فیس بوک منتشر کرد که نشان می دهد وی دوخت پرچم را در ایستگاه پلیس به اتمام رساند. هنوز مشخص نیست که آنها قرار است چه زمانی آزاد شوند.

روز ملی روسیه در سال 1190 و تشکیل فدراسیون روسیه و همچنین 15 جمهوری دیگر در اتحاد جماهیر شوروی سابق رقم خورد.

پوتین گفت: 25 سال پس از استقلال روسیه پیشرفت چشمگیری در مسیر دموکراسی و اقتصاد داشته است و توانسته است خود را به عنوان کشوری مستقل، مدرن و آزاد نشان دهد.

وی در این مراسم به هفت شهروند روسیه‌ای فعال در عرصه هنری علم و امور بشردوستانه هدایایی را تقدیم کرد.

انتهای پیام

کد N855276