وزیر کشور: امنیت در ایران مبتنی بر اعتقادات مردم است

وزير کشور,عبدالرضا رحماني فضلي

وزیر کشور تصریح کرد که امنیت در ایران مبتنی براعتقادات مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه طلایه داران تبلیغ که در بجنورد برگزار شد، افزود: اولین موضوعی که در حال حاضر در حوزه منطقه ای با آن مواجه هستیم مباحثی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در قالب حمایت های سیاسی، مالی، تسلیحاتی و تبلیغاتی جریان های انحرافی را با تشکیل گروه هایی همچون القائده و داعش حمایت می کند.

وی افزود: آمریکا با همه روش هایی که می توانست با انقلاب اسلایم مبارزه کرد و در نهایت با جریان بیداری اسلامی مواجه شد، در حقیقت آن ها تلاش های بسیاری کردند اما جواب نداد، و مردم به فطرت خود بازگشتند.مردم از ظلم خسته شده اند و آزادی، آزادگی و عزت خود را در اسلام یافتند.

وی ادامه داد: مردم منطقه روس و شوروی را که عدالت را نوید می داد، تجربه کردند و از سوی دیگر غرب را نیز تجربه کرده تا آزادی و رفاه برای آن ها اتفاق افتد اما به نتیجه ای نرسیدند، بنابراین به اسلام روی آوردند.

رحمانی فضلی اظهار کرد: دشمنان با مشاهده تحولات منطقه ای، در نهایت به حربه قدیمی انگلیسی ها مبنی بر اینکه دین علیه دین و مذهب علیه مذهب روی آوردند و گروه های خطرناکی همچون داعش را به وجود آوردند.

وی توضیح داد: دشمنان در این راستا سه بسته را دنبال می کند که یکی از آن ها فقر است، و آن ها هر کسی که فقیر باشد را با پول آمریکا و نفت عربستان می خرند.

وی بیان کرد: دومین بسته جهل است که آنان از جهل مردم با تبلیغات و فریب، سوء استفاده می کنند و خودشان را حامی و ناجی مردم بیان می کنند.

وزیر کشور بسته سوم را تعصبات بیان کرد و گفت: رهبران آنان افرادی متعصب هستند و تعصب سختی نسبت به آموزه های دینی دارند.

وی با تاکید بر اینکه ما با یک گروه ساده مواجه نیستیم، افزود: این گروه دارای ایدئولوژی است و از بستر مذهبی، دینی، تعصبات جاهلی مسلمانان استفاده می کند و در کنارش پول و سلاح دارند.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام

کد N855214