20 میلیون یمنی در معرض فاجعه انسانی/بیمارستان‌ها پر از مجروح و خالی از دارو

ایرنا نوشت:

شبکه خبری المیادین روز شنبه گزارش داد: 20 میلیون شهروند یمنی از جمعیت 25 میلیونی این کشور اکنون در معرض یک فاجعه انسانی قرار دارند.

برپایه این گزارش، حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن نیازهای فقیرترین کشور عربی را که در آمد مردم آن روزانه دو دلار می باشد، به شدت افزایش داده است.

گزارش های سازمان ملل حاکیست، اکنون نزدیک به 80 درصد مردم یمن به مواد غذایی و کمک های بشردوستانه نیاز مبرم دارند.

در این کشور هیچ گونه علائم تجاری وجود ندارد و رقابتی نیز بین شرکت های تولید مواد غذایی نیست . مردم یمن تنها می خواهند لقمه نانی به دست آورند تا خود و فرزندانشان زنده بمانند.

بمباران یمن در طول سه ماه از سوی عربستان تعداد نیازمندان این کشور را افزایش داده و اکنون نزدیک به 20 میلیون یمنی با فاجعه انسانی مواجه هستند.

به گزارش المیادین ، این در حالی است که طرف های بین المللی هنوز نتوانسته اند عربستان را به کاهش محاصره دریایی، زمینی و هوایی یمنی ها متقاعد کنند.

بیمارستان های یمن انباشته از کشته ها و مجروحان جنگ است و اجساد در خیابان ها رها شده اند.

دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی نیز به شدت کمیاب است.

در همین حال سازمان ملل اعلام کرده به دلیل ادامه حملات هوایی به شهرهای یمن نمی تواند به مردم این کشور کمک رسانی کند.

عربستان با مشارکت 9 کشور عربی به جز عمان از ششم فروردین ماه حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی آغاز کرده و زیرساخت های آن را ویران کرده اند.

این در حالی است که آمریکا و سازمان های جهانی در قبال جنایات عربستان و ائتلاف عربی در یمن تاکنون سکوت اختیار کرده اند.

نشست ژنو که قرار بود با حضور طرف های یمنی فردا یکشنبه به منظور حل و فصل بحران این کشور برگزار شود به روز دوشنبه موکول شده است.

5252

کد N855165