دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در نشست رابطین جامعه روحانیت و اصولگرایان:

جرقه ائتلاف اصولگرایان به شعله ای مقدس تبدیل شده است

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه این شرایط امروز اصولگرایان به مراتب حساس‌تر از انتخابات ۹۲ و مجلس نهم است گفت: جرقه ای که برای ائتلاف اصولگرایان زده شد به شعله‌ای مقدس تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،  محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در اولین نشست رابطین جامعه روحانیت مبارز شورای همگرایی اصولگرایان با بیان اینکه همگرایی برای اصولگرایان یک ضرورت دائمی است و انتخابات یکی از آن ضرورت‌ها است تاکید کرد: ما به عنوان یک اصولگرا پشت سر روحانیت حرکت می کنیم که تمامی این تلاش ها برای انقلاب است.

وی با اشاره به تحلیل های اصولگرایان در نیمه دوم سال ۹۱ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ گفت: ما در آن مقطع دو فرض را در نظر داشتیم؛ یک تعدد نامزدهای اصولگرا و دوم وحدت رقبا و با خود می گفتیم اگر هر کدام از اینها تحقق پیدا کند ضرر نمی‌کنیم.

وی افزود: ما در اردیبهشت سال ۹۲ دیداری را با آیت الله مکارم شیرازی داشتیم و با ارائه این مطلب و مفروضات گفتیم که اگر این چنین نکنیم دچار ضرر می شویم اما ایشان گفتند که یقین بدانید اگر متفرق شوید شکست می خورید. همچنین فرمودند که این اقدام هم خلاف عقل است و هم خلاف شرع.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: من فکر می کنم ضرر عدم وحدت و خلاف عقل و شرع بودن آن در انتخابات ۹۴ بیشتر از ضرر آن برای انتخابات سال ۹۲ است.

وی با اشاره به تحرکات اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم تصریح کرد: ۴ ماه پیش یکی از شخصیت های اصلاح طلب گفت که ما به‌دنبال ارائه لیستی واحد با اعتدالیون هستیم. این خبر است که من می گویم نه تحلیل.

حبیبی گفت: در اردوگاه رقبای ما جلسه تشکیل می شود که چه کاری انجام دهیم تا بتوانیم بین اصولگرایان تفرق ایجاد کنیم. شرایط فعلی و در واقع شرایط ما برای انتخابات ۹۴ به مراتب حساس تر از انتخابات ۹۲ و انتخابات مجلس نهم است. اصلا با مجلس نهم قابل مقایسه نیست.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: یک راه بیشتر پیش پای اصولگرایان نیست و آن هم ائتلاف است و اگر غیر از این عمل کنیم یک اشتباه استراتژیک را مرتکب شده‌ایم.

وی با بیان اینکه جلسات همگرایی با آقای تقوی را مفید می دانم اظهار کرد: سفرهای ایشان به ۲۸ استان کشور سفرهای پربرکتی است که برای همگرایی اصولگرایان مفید است.

حبیبی تاکید کرد:  من فرض می کنم در مجلس دهم دو ترکیب داشته باشیم. یک اینکه غلبه کامل از سوی رقبای ما باشد و ۵۰ نفر از اعضای کارت دار حزب موتلفه هم حضور داشته باشند و ترکیب دوم اینکه غلبه کامل با اصولگرایان باشد و یک نفر هم از حزب موتلفه در مجلس حضور نداشته باشد که ما در حزب موتلفه ترکیب دوم را می پسندیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: این مهم با یک اراده عمومی تحقق پیدا می کند. موتلفه اسلامی در این زمینه تاکنون نشان داده است که هر حرفی که زده به آن عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در استانها همگرایی اگر از ما جلوتر نباشد عقب تر نیست خاطرنشان کرد: یکی از دوستان ما در یکی از استانها می گفت در فلان حوزه انتخابیه ۱۵۰ نفر از سران اصولگرا تاکنون ۴۰ جلسه داشته اند و کاندیداهایشان برای انتخابات آتی آماده اند و مشخص شده اند و تنها منتظرند آقایان در تهران به وحدت برسند و از عقب ماندگی نجات پیدا کنند.

حبیبی ادامه داد: برخی از فعالین اصولگرا در استانها می گفتند ما این سناریو را در نظر گرفته ایم که اگر مرکزی ها در تهران به وحدت نرسیدند ما چکار انجام دهیم یعنی استانها با فرض اینکه آقایان در تهران نتوانند وحدت کنند بررسی کرده اند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین تصریح کرد: برخی از ما برای نماینده شدن و گرفتن منصب و پستی آنچنان احساس تکلیف می کنیم که اگر روزی پیامبر اسلام بیاید و بگوید این تکلیف از روی دوش شما ساقط است می گوییم شاید گزارش نادرستی به حضرت داده اند چرا که اگر ما نیاییم کل کائنات به هم می ورد.

وی تاکید کرد: با لطف الهی جرقه ای که چند ماه قبل برای ائتلاف اصولگرایان زده شده است در حال تبدیل شدن به شعله ای مقدس است و امیدواریم که تلاش کنیم این شعله مقدس در همه امور انقلاب از جمله انتخابات برای ما راهگشا باشد.