دمیرتاش: تشکیلات داعش منتظر دستور انجام حمله در ترکیه است

تركيه

یکی از رهبران حزب «دموکراتیک مردم» ترکیه از اینکه نیروهای مرتبط با تروریست‌های داعش منتظر دستوری برای انجام حملات متعدد در سراسر ترکیه هستند، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، صلاح‌الدین دمیرتاش، یکی از رهبران حزب «دموکراتیک مردم» در استان دیاربکر گفت: از اینکه نیروهای مرتبط با داعش، نیروهایی که در سطح محلی از داعش حمایت می‌کنند، منتظر دستور انجام حمله در سراسر ترکیه هستند، نگرانم.

دمیرتاش برای شرکت در مراسمی که به خاطر کشته شدن سه تن به دنبال دو انفجاری که هفته گذشته در راهپیمایی انتخاباتی حزبش صورت گرفت، به دیاربکر رفته است.

وی درباره کشته شدن دیاربکر در 9 ژوئن سال جاری میلادی مدعی شد، شبه‌نظامیان گروه حزب‌الله ترکیه در دیاربکر مسلح شده و تصمیم می‌گیرند که اگر حمله‌ای صورت گیرد چه کسی چه کسی را بکشد.

دمیرتاش ادعا کرد: در حال حاضر بسیاری از به‌نظامیان در دیاربکر مسلح شده‌اند. آنها در خانه‌هایشان اسلحه دارند.برخی خواستار ایجاد تصویری از «جنگ داخلی» در این منطقه هستند.

وی درخصوص دو بمبی که پنج ژوئن سال جاری میلادی در راهپیمایی انتخاباتی حزب دموکراتیک مردم در دیاربکر منفجر شد، گفت: تاکنون تنها یک مظنون درخصوص این رویداد دستگیر شده است. یک مرد جوان که نمی‌توانسته به تنهایی این بمب‌گذاری‌ها را سازماندهی کرده و انجام دهد.

دمیرتاش افزود: چه کسی پشت این مظنون قرار دارد؟ شکی وجود ندارد که یک پسر جوان نمی‌توانسته به تنهایی این حمله را انجام دهد. چه کسی رابطه، همدست‌ها و حمایت اطلاعاتی را برای او فراهم کرده است؟ اگرچه حزب دموکراتیک مردم قربانی این پرونده است و طرفدارانش در این بمب‌گذاری‌ها کشته شدند اما وزارت کشور و رئیس دفتر دادستانی دیاربکر هیچ اطلاعاتی در این باره به ما نداده است. حزب ما در این تحقیقات شرکت دارد. این کار نمی‌تواند با مخفی کردن پرونده پیش رود. ما می‌خواهیم صریحاً بشنویم که چه اتفاقی رخ داده است.

انتهای پیام

کد N855003